www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesorů Skylake má být nedostatek, alespoň zezačátku

Procesorů Skylake má být nedostatek, alespoň zezačátku
, , aktualita
Už v příštím týdnu se představí nové procesory Intel Skylake-S s odemčeným násobičem a tchaj-wanské zdroje varují, že Intel nebude zprvu schopen uspokojit předpokládanou poptávku po těchto novinkách.
K oblíbeným
reklama
Na procesory Skylake jsou uživatelé hledající výkon natěšení, však Intel si pro ně od doby vypuštění prvních procesorů Haswell nepřipravil velké vylepšení. Haswell Refresh jen stavěly na připraveném základu a desktopové Broadwell jsou určeny pro ty, kteří hledají výkonnou integrovanou grafiku a výkon procesorové části mají veskrze průměrný. I proto lze předpokládat, že zájem o nové Skylake bude velký, i když stále není jisté, zda bude vůbec o co stát. Potenciál procesorů Core i5-6600K a Core i7-6700K může tkvět ale především v přetaktování, o což by se zasloužila jejich 14nm architektura.

Přinejmenším jeden švédský prodejce a několik zdrojů z Tchaj-wanu tak varují, že procesorů Skylake bude zezačátku nedostatek a Intel nebude schopen dobře uspokojit poptávku po nich. Předpokládá se tedy, že první kusy zmizí z obchodů během několika dnů od začátku prodeje. Zástupce švédského obchodu Webhallen také uvedl, že je vysoce pravděpodobné, že ty nejzajímavější základní desky s čipsetem Z170 se zpozdí, a to dokonce o celý měsíc.

Není jasné, z jakého důvodu má být nedostatek procesorů Skylake-S a není ani jasné, zda Intel v takovém případě neupřednostní některé trhy před jinými. Však architektura Skylake už je připravena a 14nm výrobní proces by měl být dostatečně vyspělý na to, aby poskytoval slušnou výtěžnost.

Vedle toho jsme se také dozvěděli, že Asus si pro nové desky s čipsetem Intel Z170 chystá speciální O.C. socket LGA 1151. Stejnou věc nabízí také u svých desek s Intel X99 pro procesory Core i7 Extreme a jde o to, že tyto sockety nabídnou více jak 1151 pinů (v případě LGA 1151). Dostanou několik pinů navíc, jejichž účelem bude posílit napájení procesorů, aby uživateli pomohly k dosažení vyšších pracovních frekvencí díky stabilnějšímu napájení. Můžeme mluvit o tzv. "deluxe socketech", které budou součástí desek Asus Z170-K, Z170-Deluxe, Z170-AR, Z170-A, Z170 Pro Gaming, ROG Maximus VIII Ranger, ROG Maximus VIII Hero and ROG Maximus VIII Gene a dalších.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek