reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Procesory AMD FX-Series se objevují v nabídkách obchodů

, , aktualita
Procesory AMD FX-Series se objevují v nabídkách obchodů
Procesory AMD série FX známe již delší dobu pod označeními Bulldozer a pro desktopové verze je přesnější název Zambezi. Jejich vypuštění na trh firma AMD plánuje na začátek posledního čtvrtletí tohoto roku, které je ještě tři týdny vzdálené,...
Procesory AMD FX-Series se objevují v nabídkách obchodů
Procesory AMD série FX známe již delší dobu pod označeními Bulldozer a pro desktopové verze je přesnější název Zambezi. Jejich vypuštění na trh firma AMD plánuje na začátek posledního čtvrtletí tohoto roku, které je ještě tři týdny vzdálené, ovšem to internetovým obchodům nebrání, aby je již pomalu zařazovaly do své nabídky.Konkrétně jde zatím o tři modely - šestijádrový FX-6100 a dva osmijádrové FX-8120 a FX-8150. Šestijádro dostalo cenovku 188 USD a jeho frekvence bude 3,3 GHz (až 3,9 GHz v Turbo režimu) a dále bude mít ve výbavě 6 MB L2 cache a 8 MB L3 cache, paměťový řadič pro DDR3-1866 a spotřebu do 95 W.

AMD FX-8120 s cenou 222 USD nabídne 3,1GHz frekvenci (4 GHz Turbo), dále po 8 MB L2 i L3 cache a TDP 125 W. Model FX-8150 s cenou 266 USD nabídne stejné specifikace, ale pochopitelně vyšší frekvence 3,6 GHz (4,2 GHz Turbo). Důležité také je, že všechny tři modely mají odemčený násobič pro snadnější přetaktování, přichází v pouzdru pro socket AM3+ a jejich cena by se dle TCM měla po oficiálním vypuštění na trh ještě trošku poupravit směrem dolů.

Zdroj: TCM
reklama
reklama
reklama