www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Opteron s jádry Piledriver přijdou do měsíce

Procesory Opteron s jádry Piledriver přijdou do měsíce
, , aktualita
Zhruba v polovině listopadu by se měly objevit nové procesory AMD Opteron, které budou založeny na inovovaných jádrech Piledriver, s nimiž se ještě dříve na trh chystají také nové desktopové modely série FX pro socket AM3+. AMD tak hodlá...
K oblíbeným
reklama
Zhruba v polovině listopadu by se měly objevit nové procesory AMD Opteron, které budou založeny na inovovaných jádrech Piledriver, s nimiž se ještě dříve na trh chystají také nové desktopové modely série FX pro socket AM3+.

AMD tak hodlá již brzy nahradit rok staré Bulldozery, jejichž příchod bohužel neznamenal návrat této firmy na výkonnostní výsluní, kde by po letech nahradila Intel, ale spíše jen stagnaci. Nové Piledriver by měly situaci mírně vylepšit, však také nejde o zbrusu novou architekturu, ale o vyladěné starší procesory.

Nové Opterony nabídnou až 16 jader, respektive 8 modulů Piledriver, které se počítají každé jako dvě CPU jádra. Nahradit by měly sérii Opteron 6200 a později také snad i Opteron 4200 díky očekávaným modelům Opteron 4300. Prozatím jsou známy informace jen o sérii 6300, která se bude skládat z devíti modelů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů