www.svethardware.cz
>
>
>

Prodeje PC her brzy předhoní konzolové hry

Prodeje PC her brzy předhoní konzolové hry
, , aktualita
PC herní průmysl čeká světlá budoucnost. Už nyní je to jeden z hlavních tahounů, díky němuž se prodeje desktopů nepropadají tak, jak by mohly a dle analytiků má brzy prodej PC her předhonit konzolové hry.
K oblíbeným
reklama
Svět PC hraní tedy nabývá na důležitosti, k čemuž přispívá i prostý fakt, že dnes dostupné konzole (čili PS4 a Xbox One) osobním počítačům nemohou konkurovat svým výkonem, a tedy i kvalitou grafického ztvárnění her. Je pro ně také naprosto nedosažitelné vysoké rozlišení, čímž dnes už nemyslíme Full HD, ale 4K, na které se zaměřuje NVIDIA a AMD svým hi-endem. Zapomenout nesmíme ani na slibné VR headsety, které jsou určeny především pro PC, ovšem je tu také Sony se svým projektem Morpheus pro PlayStation. Konzole mohou jinak konkurovat spíše jen tím, že jsou jednoduché a není se třeba starat o žádné nastavení.

Dle analytiků ze sítě společností PwC tak celková suma prodaných PC her do konce příštího roku zastíní hodnotu prodaných konzolových titulů. V roce 2016 se tak mají prodat PC hry v celkové hodnotě 29 miliard dolarů, přičemž v případě konzolových her to bude o miliardu méně. Mezi to se však vůbec nepočítá další obsah, který si je možné pro daný titul stáhnout , čili DLC. V tomto případě už konzole nemají šanci se svými 2,4 miliardami USD konkurovat, protože pro PC se má prodat DLC za 21,8 miliardy.

Prodejům PC a PC her dnes výrazně pomáhá čínský a indický trh, kde jsou osobní počítače velmi oblíbené a stále populárnější jsou také tzv. e-sporty. Možná že tento vývoj donutí některé herní vývojáře k tomu, aby upřednostnili PC a nevydávali své tituly nejdříve v konzolové verzi. Velká otázka pak je, jak s PC průmyslem zacvičí nástup systémů virtuální reality. Pokud se hraní s VR headsetem ujme, může způsobit zvýšený zájem o moderní a výkonný hardware, neboť toho bude zapotřebí ne pouze pro kvalitní zážitek, ale i kvůli tomu, aby hraní s VR headsetem bylo vůbec možné bez bolestí hlavy a nevolnosti.

Zatím se ale úspěch PC her přičítá hlavně platformě Steam firmy Valve, neboť skrz ni se prodají tři ze čtyř PC her a to i v častých akcích, kde se dají sehnat s výraznou slevou. Právě probíhá tradiční Summer Sale. A nesmíme zapomenout také na konkurenční GOG, který zase láká na absenci DRM (Digital Rights Management) a samozřejmě také na slevy.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Autopilota Tesly je velmi jednoduché "oblbnout", aby jel bez řidiče Autopilota Tesly je velmi jednoduché "oblbnout", aby jel bez řidiče
Před pár dny se stala vážná nehoda vozu Tesla, která si vyžádala dva lidské životy. Vše napovídá tomu, že vůz asi nikdo neřídil. V Consumer Reports tedy vyzkoušeli, jak těžké je rozjet Autopilota bez řidiče. A je to překvapivě snadné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ITS tiskárny Canon Pixma G540 a G640 přináší 6inkoustový tisk ITS tiskárny Canon Pixma G540 a G640 přináší 6inkoustový tisk
Canon představil ITS tiskárnu Pixma G540 a multifunkci G640, které se mohou pochlubit systémem 6 inkoustů. Přibyla červená a šedá barva. Tyto barvy mají zajistit kvalitnější tisk fotografií s lepšími odstíny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně
Společnost Intel už dříve ohlásila, že se chystá výstavbu nové továrny v jedné z evropských zemí, ale dosud jsme neměli představu o tom, co a kde by to mohlo být. To se možná už brzy dozvíme, neboť Intel už chce jednat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store
Microsoft dle Windows Central pracuje na nové verzi aplikace pro Windows Store v systému Windows 10, která má představit jak nové uživatelské rozhraní a také s ní budou zaveden nová pravidla pro vývojáře.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy
Společnosti Intel se povedlo uspět u soudu v Texasu, kde se projednával patentový spor s firmou VLSI. Tu přitom označil za pouhou skořápku udržovanou jen za účelem zisku ze soudních tahanic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek