www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Produkční peklo nyní u SpaceX: Musk varuje před možným bankrotem

Produkční peklo nyní u SpaceX: Musk varuje před možným bankrotem
, , aktualita
Firmy Elona Muska to nemají jednoduché. Problémem však obvykle není nedostatek zakázek, ale naopak neschopnost je uspokojit. Potíže s motory Raptor tak dle Muska mohou způsobit až krach společnosti SpaceX.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX je v nelehké pozici. Vyplývat tak má z uniklého e-mailu Elona Muska zaměstnancům firmy. Dle jeho slov je produkční krize výroby motorů Raptor mnohem horší, než se zdálo před několika týdny a zdaleka neodpovídá předchozím zprávám o situaci. Musk měl v plánu si po dlouhé době vzít víkend volno, ale řekl, že bude na lince celou noc a během víkendu. Aby toho nebylo málo, Lee Rosen a Rick Lim, kteří řídili letové operace, opustili společnost.
 
SpaceX Raptot
ilustrační foto, autor: NYCandre, public domain, přes Flickr
 
Musk vyzval všechny zaměstnance, ať se dostaví do Hawthornu, aby pomohli zabránit katastrofě. Připustil výjimky v kriticky důležitých rodinných záležitostech a tehdy, kdy je fyzicky nemožné se tam dopravit. Problém je v tom, že pokud nebude dostatek Raptorů, nebude také možnost létat s raketou Starship, takže ani nebude možné vynést satelity Starlink Satellite V2. Zatímco V1 je finančně nezajímavá, V2 je pro firmu velmi důležitá. Jde především o to, že se pracuje na tom, aby firma mohla produkovat miliony terminálů ročně, což jí stojí hodně peněz, a je důležité, aby satelity V2 už byly na orbitě a mohly zvládat rostoucí datovou zátěž. Bez satelitů budou terminály zákazníkům k ničemu.
 
Celý e-mail zavřel tím, že SpaceX čelí reálného riziku bankrotu, pokud se firmě nepodaří zajistit let Starshipu alespoň jednou za dva týdny v průběhu příštího roku. Na Twitteru pak odpověděl, že se pracuje na nápravě bez dalších detailů, a v jednom z dalších celou situaci výrazně zlehčil a zmínil, že pokud bude vážná globální hospodářská recese, nepříliš pravděpodobný bankrot není nemožný. Což nahrává otázkám ohledně pravosti zmiňovaného e-mailu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Twitter zavádí podporu NFT, mohou se stát profilovými obrázky Twitter zavádí podporu NFT, mohou se stát profilovými obrázky
Snad každým dnem se objeví firma, která ohlásí zavedení podpory NFT. Nyní je to Twitter, který umožní připojit nakoupená NFT a zobrazit je jako profilové obrázky. Na síti mají být NFT jasně vidět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Instagram Subscriptions: tvůrci mohou zavádět předplatné Instagram Subscriptions: tvůrci mohou zavádět předplatné
Sociální síť Instagram společnosti Meta zavádí možnost předplatného. V podstatě tak reaguje na server OnlyFans nebo Patreon. Tvůrci obsahu si tak mohou pro své sledující připravit předplatné pro exkluzivní obsah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď Soleil dokončila svou první samostatnou plavbu Autonomní loď Soleil dokončila svou první samostatnou plavbu
Všeobecná autonomní doprava je sice stále hudbou vzdálené budoucnosti, přesto se už objevují první úspěšné projekty, které umožňují samostatný pohyb v reálném prostředí. V Japonsku takto nyní pluje trajekt Soleil.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První filmové studio ve vesmíru? Modul se má připojit k ISS v roce 2024 První filmové studio ve vesmíru? Modul se má připojit k ISS v roce 2024
Po oběžné dráze Země už za pár let může obíhat první skutečně kosmické filmové studio. Za projektem stojí společnost Space Entertainment Enterprise, která plánuje, že by se modul s filmovým studiem mohl k ISS připojit v roce 2024.
21.1.2022, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3080 12GB v testu: malý rozdíl za velký příplatek? GeForce RTX 3080 12GB v testu: malý rozdíl za velký příplatek?
NVIDIA nedávno náhle vypustila na trh karty GeForce RTX 3080 s 12 GB paměti, které mají sice o trošku lépe vybavené GPU, více paměti a jejich širší rozhraní. Přesto nejde o samostatný model. 
21.1.2022, aktualita, Jan Vítek