www.svethardware.cz
>
>
>
>

Project Scorpio: Microsoft poodhaluje novou generaci konzolí

Project Scorpio: Microsoft poodhaluje novou generaci konzolí
, , aktualita
Na konferenci E3 se mluví jen o hrách a o hrách, Microsoft ale přichází i s novinkami na straně hardwaru. Poodhaluje totiž první detaily o nově chystané herní konzoli s označením Project Scorpio.
K oblíbeným
reklama
Microsoft si s novou generací konzolí vytyčil velké cíle, další Xbox má přijít s tak velkým výkonem, že utáhne hry ve 4K rozlišení a také se na konzoli budou moct hrát hry ve virtuální realitě. Project Scorpio je sice jen hudbou budoucnosti, ale Microsoft prozradil první detaily.

Project Scorpio zapadne do řady Xbox, to znamená, že bude kompatibilní se všemi hrami pro Xbox a také s příslušenstvím. Hry pro Project Scorpio by měly být zpětně kompatibilní i pro starší konzole, takže se uživatelé Xboxu One nemusejí bát.
Xbox One


Cíl nové konzole je jasný - renderovat obraz ve 4K rozlišení při minimální snímkovací frekvenci 30 fps. To ale znamená obrovskou spoustu výkonu, Microsoft v tomto případě chce znova sáhnout po osmijádrovém procesoru a dále po grafické kartě, která bude disponovat výkonem 6 TFLOPS.

Takový výkon je momentálně těžko dosažitelný i s grafickou kartou jako NVIDIA GTX 980 Ti. Bude tedy zajímavé sledovat, s jakým hardwarem Microsoft přijde, když slibuje, že konzole nabídne "prémiové hraní". Podle mnohých odhadů bude Microsoftu trvat minimálně rok, ale spíše mnohem déle, než Project Scorpio pošle na trh.

Příchod další generace konzolí bude stěžejní pro rozvoj virtuální reality. Současná konzolová generaci má na VR nízký výkon, přičemž konzolové hry pokrývají velkou část trhu s hrami. Normálně vývojáři vyvinou jednu verzi hry pro PC a jednu pro konzole. Pokud ale konzole nebudou mít na VR dost výkonu, utíká jim potenciálně velká část výdělku.

Zdroj: Kit Guru
reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek