www.svethardware.cz
>
>

Protokol HTTP/2 je dokončen a slibuje velké změny

Protokol HTTP/2 je dokončen a slibuje velké změny
, , aktualita
Zástupce IETF HTTP Working Group oznámil, že protokol HTTP/2, který měl původní opznačení HTTP/2.0, byl dokončen. Internet Engineering Steering Group tak schválila nové specifikace, takže budou brzy zveřejněny.
K oblíbeným
reklama
Mark Nottingham, předseda pracovní skupiny IETF HTTP dnes na svém blogu zveřejnil prosté oznámení: "HTTP/2 is Done". Následně uvedl, že IESG (Internet Engineering Steering Group), čili nadřazená skupina IETF (Internet Engineering Task Force) schválila specifikace HTTP/2 a HPACK, takže ty nyní projdou finální kontrolou a čeká je brzké zveřejnění.

The Next Web uvádí, že nová verze hypertextového protokolu je velmi podstatná a důležitá. Však je to od roku 1999, kdy byl přijat HTTP/1.1, vůbec poprvé, co protokol HTTP prodělal tak velké změny. Uživatelé se mohou těšit na to, že HTTP/2 zrychlí některé nové webové technologie, urychlí načítání stránek a pomůže s přenosem dat do cache počítače, aniž by webový server čekal na jejich vyžádání od klienta (server push), což také urychlí komunikaci. Při vývoji nové verze protokolu se tak myslelo především na výkon z pohledu uživatele, který by se tak měl dočkat celkově rychlejšího načítání stránek. Pracovalo se také na lepším využití zdrojů serverů a síťových systémů.

HTTP/2 je také v binární podobně namísto textové, umí zajistit veškerou komunikaci se serverem pomocí pouze jednoho spojení a využívá kompresi hlavičky pro zefektivnění síťových přenosů. V případě starší verze protokolu HTTP tak mohla jedna stránka otevřít klidně desítky datových spojení, což mohlo ve výsledku zahltit naši domácí síť, respektive spíše router. Nyní bude tedy možné využít jen jedno datové spojení. Komprese hlavičky zase bude výhodou především pro mobilní internet, kde nižší režie přijde velmi vhod především v místech, kde není k dispozici širokopásmové internetové připojení.

Google také již před několika dny ohlásil, že plánuje plně přejít na HTTP/2, které by tak již brzy mohl podporovat jeho prohlížeč Chrome. Však otevřený síťový protokol SPDY (aka Speedy) vyvíjený firmou Google se stal základem pro HTTP/2, na němž následně pracovali někteří klíčoví vývojáři protokolu SPDY. Vývojáři už nyní mohou testovat nový HTTP/2 v prohlížečích Chrome i Firefox.

Podrobné informace o HTTP/2 najdete v příslušném FAQ.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře