reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Průvodce koupí cenově výhodného PC pro prosinec

29.12.2008, Milan Šurkala, článek
Průvodce koupí cenově výhodného PC pro prosinec
Jednoho dne zjistíte, že vaše mašina už není to, co bývala, a je nutno ji vylepšit, nebo rovnou vyměnit. Máte-li tento problém, snad vám pomůže náš cenový přehled komponent s jejich stručným popisem. Najdete zde i vzorové sestavy pro 3 cenové kategorie.

Počítač do 17500Kč - Shrnutí


Do 17500Kč včetně DPH lze sehnat velmi výkonný počítač. Nezestárne jen tak rychle a dost dlouhou dobu vám všechno pěkně rozjede bez toho, aniž byste se museli nějak omezovat. Navíc lze stále mluvit o skvělém poměru cena/výkon.


Cenové shrnutí


Výběr komponent a zejména změny oproti minulému měsíci jsou zmíněny pod uveřejněnou tabulkou. Tabulky jsou pouhým nástinem, ze kterého by se mohlo vycházet, nikoli nejideálnější sestava pro každého.I přes snižování cen jsem nepociťoval nijak výrazně nutnost zvyšovat výkon sestavy. Prosinec jsem tak využil zejména ke snížení ceny pod limit, který byl bohužel minulý měsíc překročen. Změnou je pouze použití 500W zdroje Seasonic místo 450W zdroje Corsair. Minoritní změnou je použití grafické karty Gigabyte místo Asus, ale vzhledem ke stejnému grafickému čipu to téměř nehraje roli. Rozdíl je jen ve chladiči, Gigabyte používá chladič od Zalmanu, který je bohuželdocela hlučný. Můžete si ale koupit verzi s referenčním chlazením, která je zhruba o 150 Kč dražší.
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama