www.svethardware.cz
>
>

Průvodce vypalováním - LightScribe

Průvodce vypalováním - LightScribe
, , článek
Je to asi měsíc zpět, co jsme se podívali na zoubek technologii LabelFlash. Dnes se podíváme na jejího konkurenta, a to technologii LightScribe. Tato technologie je rozšířenější než LabelFlash, respektive seženete více vypalovaček, které ji podporují. V dnešním článku se podíváme trochu do historie, povíme si co budeme potřebovat k úspěšnému vytvoření popisku a nebude chybět ani pár testů. Aktualizováno.
K oblíbeným
reklama

Porovnání kvality výstupu použitých programůV tomto odstavci se podíváme na kvalitu popisku vypáleného programy Nero CoverDesigner a SureThing CD/DVD Labeler. A mimo to se podíváme, jak se liší LightScribe vrstvy u jednotlivých výrobců LS disků DVD a CD.

Nero CoverDesigner


- pro detail klikni -

SureThing CD/DVD Labeler


- pro detail klikni -

Sice to z jednotlivých obrázků není tolik patrné, ale výstup z programu SureThing CD/DVD Labeler je o poznání lepší. Platí to o discích s vrstvou LS od stejného i od jiného výrobce.

Porovnání vrstev LightScribe

Disky Verbatim mají LS vrstvu se zlatavým nádechem, oproti tomu u disků Philips a Imation má LightScribe vrstva načervenalý nádech. Musím říci, že vrstva Verbatim je jednoznačně lepší, u CD i DVD, protože vypálený popisek je ostřejší. U DVD médií Philips a Imation je popisek mírně neostrý.

Z pohledu ostrosti popisku vypáleného na kvalitu "Best" je následující pořadí disků:
  1. Verbatim CD-R 52x
  2. Verbatim DVD+R 16x
  3. Imation DVD+R 8x
  4. Philips DVD-R 16x


Kvalita zápisuTestovat kvalitu po vypálení popisku u DVD je bezpředmětné, vyplývá to ze samotné konstrukce disku, jak bylo uvedeno v první kapitole. Proto se podíváme pouze na kvalitu disku před a po vypálení popisku do vrstvy LightScribe.

CD-R Verbatim 52x

Na prvním obrázku je kvalita před vypálením popisku LightScribe. Na dalším je kvalita měřená po vypálení popisku LS. Je jasně vidět, že vypálení popisku nemá na kvalitu disku téměř žádný vliv a rozdíly mohou být způsobeny chybou měření.


Ještě si všimněte, že kvalita vypáleného CD je excelentní, vypalovačka LG GSA-H20L to s CD umí opravdu perfektně.
reklama
Nejnovější články
Jensen Huang je přesvědčen, že NVIDIA v příštím roce opravdu získá Arm Jensen Huang je přesvědčen, že NVIDIA v příštím roce opravdu získá Arm
NVIDIA již zcela vážně nabídla společnosti Softbank za britskou firmu Arm celkem 40 miliard dolarů, přičemž od té doby se v této věci nestalo nic zásadního. Otázka je především ta, zda akvizice projde přes regulační orgány.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA si vybrala SpaceX pro přistání na Měsíci NASA si vybrala SpaceX pro přistání na Měsíci
NASA si sice chystá výkonné rakety SLS i lodě Orion, které budou s to dopravit lidskou posádku až k Měsíci jako rakety Saturn V a lodi programu Apollo. Ovšem obdobu lunárních modulů už sama nechystá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu
Létající vrtulový dron označovaný také za malou helikoptérku, zkrátka Ingenuity, provedl svůj první let na Marsu. Jak bylo plánováno, vznesl se do vzduchu v krátkém testu, který předchází složitějším letům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH
Blockchain je stále využívanější technologií a zdaleka nejde jen o kryptoměny. Poslední dobou se hodně mluví o NFT, prodeji digitálních děl zapisovaném právě do blockchainu. Nyní se přidává i Edward Snowden.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní? AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní?
Dobře víme, že čipy AMD Van Gogh budou vůbec první APU, která nabídnou integrovanou grafiku generace RDNA 2. Měly by přitom nastoupit na trh někdy v tomto roce, ale co budou představovat a kde se uplatní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek