www.svethardware.cz
>
>
>
>

První AMD Raven Ridge s Vegou spatřen

První AMD Raven Ridge s Vegou spatřen
, , aktualita
V poslední době jsme si všímali v případě firmy AMD především procesorů Ryzen, chystaného GPU Vega a serverových procesorů Naples, ovšem nemělo by to dlouho trvat a dorazí nová APU Raven Ridge. Jeden takový byl již spatřen v databází SiSoftware.
reklama
Jde bezpochyby o inženýrský vzorek nového APU, který představuje první 14nm generaci. Od ní očekáváme nejmodernější technologie, čili architektury Ryzen na straně CPU části a Vega na straně integrovaného GPU. Především na ně pak můžeme sázet, že nám nabídnou výrazný posun ve výkonu, který dosavadní generace APU zrovna moc nepředváděly.

Odchycený inženýrský vzorek je vybaven čtyřmi jádry Ryzen na taktu 3 GHz a pak 704 jádry Vega taktovanými na 800 MHz, což samo o sobě nevypadá na konfiguraci, ze které bychom měli být nadšeni. Jenomže uvedené frekvence a také počet jader v GPU části nemusí být vůbec na konečných hodnotách a pak je tu samozřejmě onen zmíněný fakt, že už jde o zbrusu nové a energeticky daleko efektivnější architektury, přičemž výkon Vegy je stále ještě velká záhada.
- klikněte pro zvětšení -


V databázi firmy SiSoftware byl nalezen konkrétně AMD Mandolin Raven s identifikátorem 2M3001C3T4MF2_33/30_N a grafickým procesorem AMD 15DD. To můžeme rozluštit dle již dříve poskytnutého klíče:

Jde tak o čip vybavený čtyřmi jádry Zen (konfigurace 4C/8T) na taktu 3 až 3,3 GHz. Dále můžeme očekávat 2 MB L2 cache a 4 MB L3 cache (čili ne plných 8 MB, které nabízí jeden CCX), jak ukazuje už samotná databáze SiSoftu. Grafické jádro složené z 11 CU tak má obsahovat 704 Stream procesorů na 800 MHz, což dává dohromady výkon 573 Mpix/s.

Co se týče označení 2M3001C3T4MF2_33/30_N, pak dvojka na začátku říká, že jde o prototyp ES1 (Engineering Sample 1), takže pak by měl ještě následovat Qualification Sampling, což naznačuje, že si na Raven Ridge ještě několik měsíců počkáme. Označení C3 je spojeno s TDP a VRM a zde je otázka, co to konkrétně znamená. Písmeno M je nové označení pro celkový objem cache, které by tak mělo znamenat 6 MB a F2 ukazuje na stepping. Otázka také je, co znamená písmeno T, které má značit typ pouzdra. Očekávali bychom totiž namísto něj písmeno M, které představuje patici AM4. Půjde tak o mobilní APU v nějakém BGA pouzdře.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron
Společnost Yuneec představila nový kompaktní dron Mantis Q. Ten umí nahrávat až 4K video a fotit do RAW formátu. Ve vzduchu vydrží přes půl hodiny a je možné jej ovládat i s pomocí hlasových příkazů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED
Společnost Enermax aktualizovala své vodní chlazení Liqtech TR4 II. To je schopno uchladit i přetaktované procesory AMD Threadripper, neboť si má poradit až s 500W spotřebou. Novinkou je však RGB podsvícení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu
Vypadá to, že z dvojice firem SpaceX a Boeing má nyní ta první na dosah prvenství jako firma, která dokáže vyslat člověka do vesmíru, a to přímo na oběžnou dráhu. SpaceX to chce poprvé vyzkoušet v dubnu příštího roku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive
Už jsme se jednou věnovali funkci Precision Boost Overdrive, kterou nabízejí procesory AMD Threadripper druhé generace, ovšem pouze okrajově. Nyní se ale na ni podíváme blíže, a to i díky nově zveřejněným materiálům. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely
EVGA se pochlubila novou deskou, která je určena pro zákazníky mající zájem o menší sestavu založenou na procesorech Intel pro patici LGA 2066. Jde tak o HEDT procesory včetně zatím nejvýkonnějšího 18jádrového modelu.
Včera, aktualita, Jan Vítek