www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První Android aplikace pro Chrome OS jsou tu

První Android aplikace pro Chrome OS jsou tu
, , aktualita
Jak bylo společností Google nedávno předesláno, na platformu Chrome OS přichází první Android aplikace. Zatím jich není mnoho, ale budou průběžně přibývat. A co vy, používáte, nebo zvažujete Chrome OS?
K oblíbeným
reklama
Na události Google I/O bylo letos přislíbeno, že se na platformu Chrome OS dostanou i aplikace původně vytvořené pro mobilní systém Android. To se nyní plní – první 4 aplikace jsou k dispozici k instalaci. Jde o aplikace Vine, Evernote, Duolingo a Sight Words.

Vzhledem k rozšiřování Chromebooků do škol a vzdělávacích institucí není překvapením, že jedny z prvních aplikací jsou právě ty výukové: Duolingo a Sight Words. Duolingo slouží k výuce jazyka, přičemž Sight Words má děti učit číst.

Google se nechal slyšet, že intenzivně pracuje s úzkou skupinou vývojářů na rozšíření skupiny aktuálně dostupných aplikací. K tomu by mělo údajně dojít v následujících měsících.

V mezičase Google aktivně zjišťuje, jaké mají uživatelé preference a jaké aplikace by rádi měli dostupné na Chrome OS. Slouží k tomu například tento formulář, který můžete vyplnit také.

A co vy? Využíváte, případně uvažujete o pořízení Chromebooku se systémem Chrome OS?

Zdroj: Mashable
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů