www.svethardware.cz
>
>
>
>

První benchmarky Core i7-7700K: ukazují neočekávané zlepšení?

První benchmarky Core i7-7700K: ukazují neočekávané zlepšení?
, , aktualita
Na světě jsou první výsledky benchmarků očekávaného procesoru Intel Core i7-7700K z generace Kaby Lake. Dle wccftech mají ukazovat dokonce 40% nárůst výkonu jednoho jádra a 20% nárůst celkového výkonu, a to prosím oproti Skylake.
K oblíbeným
reklama
Z těchto informací to vypadá, jako by Intel před nástupem konkurenčních AMD Zen sešlápl turbo, k čemuž jej doposud nikdo nenutil, neboť dosavadní procesorové generace sice vykazovaly stabilní nárůst výkonu, ale rozhodně ne takový. Doposud se přitom říkalo, že generace Kaby Lake nepřinese majitelům starších Core nic zvláštního, ovšem 40% nárůst jednovláknového výkonu oproti Skylake rozhodně zvláštní je, takže na základě čeho můžeme takovéto údaje uvádět?

Jde o výsledky benchmarku Geekbench 4, v němž se ukázal právě procesor Intel Core i7-7700K na výchozím nastavení. Ten na desce Gigabyte dosáhl 6.131 bodů v testech jednoho jádra a 20.243 bodů v testu všech jader, čili 4 fyzických a celkem 8 logických. Uvedený takt 4,2 GHz však nemá být maximální, ale základní, přičemž turbo se má pohybovat kolem 4,4 a 4,5 GHz. Předchůdce tohoto procesoru, Core i7-6700K, přitom pracuje na taktech 4 až 4,2 GHz, takže končí tam, kde má 7700K teprve začínat, což měl umožnit především revidovaný výrobní proces Intelu, který se označuje jako 14nm+.

Ovšem tento nárůst pracovních taktů nemůže sám o sobě stát za takovými čísly. Procesor Core i7-6700K má dle wccftech dosáhnout 4.300 a 16.800 bodů, což ukazuje skutečně na velké zlepšení. Jenomže tyto údaje neodpovídají skutečnosti. Core i7-6700K na výchozím taktu 4 GHz je také schopen v Geekbench 4 dosáhnout přes 6.000 bodů a ve vícevláknovém přes 20.000 bodů. Stejné procesory ale v databázi výsledků začínají i podstatně níže, takže nejde dost dobře určit, jak se věci mají. Senzace se však nejspíše nekoná už jen vzhledem k tomu, kolik výsledků testů Core i7-6700K dosahuje podobné úrovně jako u nového Core i7-7700K. Nyní (4.10.) server wccftech vydal opravný článek, dle nějž byly výsledky brány jen z jednoho případu, a to ze staršího testu Geekbench 3.

Především ale bude třeba Kaby Lake a Skylake vyzkoušet v testech, kde proti sobě budou stát jednotlivé architektury, ne procesory, aby se ukázalo, jak na tom nová generace je. To znamená testování s uzamčeným taktem nastaveným na dvou procesorech stejně. Očekává se však, že Kaby Lake budou lepší než Skylake i v přetaktování, což by byl opět důsledek použití výrobního procesu 14nm+.

Očekávat můžeme přímý souboj generací Kaby Lake a Zen, a to na začátku příštího roku.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek