www.svethardware.cz
>
>
>
>

První desktopové Broadwell: Core i7-5775C a i5-5675C

První desktopové Broadwell: Core i7-5775C a i5-5675C
, , aktualita
Pomalu už se můžeme těšit na nové desktopové procesory Intel, které by měly začátkem června dorazit na trh. Od toho nás tedy dělí něco přes dva měsíce a nyní se již objevily konkrétní modely, tak se na ně podívejme.
K oblíbeným
reklama
Server VR-Zone přinesl seznam prvních procesorů Broadwell v socketových pouzdrech (LGA1150), vedle nichž v něm figurují ještě tři modely v pouzdru BGA1364. Všímejme si ale nedříve socketových modelů, které mají shodnou maximální spotřebu 65 W, určeny jsou pro paměti DDR3L-1600 a vybaveny jsou grafikou Intel Iris Pro 6200, čímž jsou obzvláště zajímavé, protože tato grafika má vlastní rychlou vyrovnávací paměť, díky níž má i na integrovanou grafiku velmi slušný výkon. Respektive se to od ní očekává, protože jde o nástupkyni Iris Pro 5200.

Jde jednak o Core i7-5775C se čtyřmi jádry a podporou Hyperthreadingu, který pracuje na 3,3 až 3,7 GHz. Jeho L3 cache má kapacitu 6 MB. Pak tu je Core i5-5675C rovněž se čtyřmi jádry, ale bez Hyperthreadingu a s frekvencí 3,1 až 3,6 GHz.

I zbylé tři procesory se dají považovat za desktopové, ovšem samostatně si je nekoupíme. Máme tu jednak Core i7-5775R a Core i5-5675R, což jsou stejné čipy jako dva výše popsané, pouze v jiném pouzdře. Třetím je nejslabší Core i5-5575R, níže taktovaná varianta modelu i5-5675C s frekvencemi 2,8 až 3,3 GHz.
starší a ne již tak pravdivá roadmap ukazující chystané procesory Broadwell a Skylake


Intel chce procesory Core i7-5775C a Core i5-5675C vypustit do světa v druhém kvartálu, čili do konce června. Kompatibilní budou s již dlouho prodávanými deskami se socketem LGA 1150 a čipovými sadami Intel 9 Series. A pozor, tyto procesory by dokonce měly pracovat i na ještě starších deskách se sadami 8 Series, tedy třeba Z87, k čemuž by měla stačit jen aktualizace BIOSu. Co se týče označení C na konci procesoru, to by mělo znamenat, že jde o odemčené procesory. V případě starších procesorů ale šlo o označení K.

Doufejme také, že Intel si připraví i jiné desktopové Broadwell, však ne každý má zájem o procesor s tak výkonným grafickým jádrem a postačí mu model s klasickou HD Graphics.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář