První smartphone s modemem NVIDIA Icera

První smartphone s modemem NVIDIA Icera
, , aktualita
Společnost NVIDIA se pochlubila, že na trh v podobě chytrého telefonu ZTE Mimosa X přichází první produkt vybavený aplikačním procesorem NVIDIA Tegra 2 i modemem Icera, který je výsledkem akvizice společnosti stejného názvu. Ta se uskutečnila...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA se pochlubila, že na trh v podobě chytrého telefonu ZTE Mimosa X přichází první produkt vybavený aplikačním procesorem NVIDIA Tegra 2 i modemem Icera, který je výsledkem akvizice společnosti stejného názvu. Ta se uskutečnila v minulém roce.

ZTE Mimosa X je tedy vybaven dvoujádrovým procesorem a modemem Icera 450 HSPA+ (až 21 Mbps) s baseband a RF procesory, jenž má zajistit vysoký datový tok a nízkou spotřebu. Telefon je určen pro operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich a obsahuje 4,3" displej s rozlišením qHD (960 x 540), zadní 5Mpix kamerou, přední kamerou a 4 GB interní paměti rozšiřitelné na 32 GB.

Dále zde najdeme třeba i profil advanced audio distribution (A2DP), zvuk Dolby, DLNA pro sdílení obsahu, duální mikrofony či vestavěný gyroskop. Telefon si budeme moci pořídit od druhého čtvrtletí v tomto roce

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů