reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

První testy Ivy Bridge - bude rychlejší než Sandy Bridge?

, , aktualita
První testy Ivy Bridge - bude rychlejší než Sandy Bridge?
O přicházejících procesorech Intel Ivy Bridge se jako o nástupcích dnešních Sandy Bridge mluví již delší dobu (například i ve spojitosti s novými Ultrabooky), ovšem my se jich stejně nedočkáme dříve než příští rok na jaře, pokud vše půjde...
První testy Ivy Bridge - bude rychlejší než Sandy Bridge?
O přicházejících procesorech Intel Ivy Bridge se jako o nástupcích dnešních Sandy Bridge mluví již delší dobu (například i ve spojitosti s novými Ultrabooky), ovšem my se jich stejně nedočkáme dříve než příští rok na jaře, pokud vše půjde dobře. Jednou z otázek tak je, jak si budou tyto novinky výkonnostně stát právě vedle Sandy Bridge, když mají mimo jiné využít nové tranzistory typu tri-gate, s nimiž se Intel letos pochlubil a slíbil díky nim menší revoluci.

Čínský server Coolaler už nyní prý získal vzorek nového 22nm procesoru Ivy Bridge se čtyřmi jádry, na němž však provedl jen AIDA64 Cache a Memory benchmark. Jedná se ale stejně jen o 2GHz procesor s turbo frekvencí 2,4 GHz na základní desce Gigabyte GA-Z68X-UD7-B3. Provedené testy jsou tu tedy spíše jen pro zajímavost, neboť do příchodu Ivy Bridge na trh zbývá ještě dost času a tyto procesory by stejně měly oproti Sandy Bridge poskytnout především energetickou úspornost, z čehož ale může zase koukat vyšší frekvenční strop a lepší možnosti pro přetaktování.

Postupem času se snad bude objevovat více informací o tom, co máme od Ivy Bridge očekávat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama