Testy probíhaly na desktopové desce určené však pro mobilní procesor Yonah. Výhodou procesoru je to, že 65nm proces zaručuje poloviční velikost jádra, takže dvojice jader v Yonahu má prakticky tutéž velikost co jádro Dothanu. Z toho vyplývají rovněž stejné výrobní náklady.
Paměť L2 cache má velikost 2MB, narozdíl od Dothanu je však společná pro obě jádra, nejde tedy o žádnou slepeninu dvou zmenšených Dothanů. Rovněž byla přidána podpora SSE3 instrukcí. Smůlou bylo pouze to, že byla k dispozici 2GHz verze Yonahu a 2,13GHz Dothanu, což srovnání trochu zkresluje.

Bohužel nebyl otestován dostatek reálných aplikací, jen benchmarky, takže výsledek nemá valnou vypovídací hodnotu. Vypadá to však, že v kódování videa si značně polepšil.

Zde už jsou konečně reálné testy. Je vidět, že Yonah není žádné ořezávátko a téměř se dotahuje na Athlon 64 X2 3800+. Zajímavé je i srovnání spotřeby. Zatímco v klidu měly tyto dva systémy (Yonah vs. X2 3800+) ne až tak výrazně rozdílnou spotřebu 92W versus 109W, při zátěži už to bylo 108W proti 144W. Tedy, při plné zátěži má Yonah nižší spotřebu než Athlon 64 X2 v klidu. Je jen škoda, že Yonah nebude disponovat 64-bitovými instrukcemi.
Zdroj: www.anandtech.com