www.svethardware.cz
>
>
>

První testy přetaktování Phenomů X4, Phenomy 9700 se možná opozdí

První testy přetaktování Phenomů X4, Phenomy 9700 se možná opozdí
, , aktualita
Dle serveru Fudzilla mají současné nejvýkonnější verze Phenomů X4, Phenomy 9700 (2,4 GHz), poměrně závažné problémy. Ty se mají týkat nestability v některých situacích při určité velké zátěži. Existuje prý oprava, ale ta sníží jejich výkon...
K oblíbeným
reklama
Dle serveru Fudzilla mají současné nejvýkonnější verze Phenomů X4, Phenomy 9700 (2,4 GHz), poměrně závažné problémy. Ty se mají týkat nestability v některých situacích při určité velké zátěži. Existuje prý oprava, ale ta sníží jejich výkon o 10 %, čili pod Phenomy 9600 a 9500. Je tedy prý možné, že se těchto modelů dočkáme později, anebo dokonce vůbec. Jejich vydání má být totiž posunuté až na příští rok, kdy stejně přijdou snad povedenější revize B3.


- klikněte pro zvětšení -

Nicméně Fudzilla také získala jeden tento model a trochu si s ním na tomto serveru pohráli. Provedli několik vybraných testů (ty vybralo AMD), zajímavější může být přetaktování. Padla malá zmínka o taktování dvou jader na 2,8 GHz a dvou na 2,4 GHz, všechna jádra se však dostala na 2,8 GHz a maximálně na 2,915 GHz, kde už bylo třeba nastavit napětí 1,35 V, respektive 1,425 V; výchozí napětí činí 1,25 V. Dále už procesor nebyl stabilní, nicméně přislíbeny jsou testy na desce s čipovou sadou 790FX, která má být na přetaktování lepší.

Zdroj: Fudzilla - 1, 2
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů