www.svethardware.cz
>
>
>
>

První testy Radeonu HD 2900 PRO

První testy Radeonu HD 2900 PRO
, , aktualita
Polský server PClab.pl jako první otestoval grafickou kartu Radeon HD 2900 PRO, konkrétně 512 MB model od HIS. Srovnání proběhlo jak s verzí XT, tak s kartami GeForce 8800 GTS 320 a 640 MB a 8600 GTS, na stroji vybaveném základní deskou...
reklama
Polský server PClab.pl jako první otestoval grafickou kartu Radeon HD 2900 PRO, konkrétně 512 MB model od HIS. Srovnání proběhlo jak s verzí XT, tak s kartami GeForce 8800 GTS 320 a 640 MB a 8600 GTS, na stroji vybaveném základní deskou Intel D975XBX, procesorem Core 2 Extreme 6800 a dvěma gigabajty paměti DDR2-800.Z testů vyplynulo to, co se čekalo. Kartu lze přetaktovat na úroveň verze XT, dokonce ještě více, čímž XT na základních taktech překonává. Jelikož Radeon HD 2900 XT téměř ve všech testech překonal GeForce 8800 GTS (v testech jiných serverů vítězství nebývá tak jednoznačné, ale Radeon HD tam přece jen vyhrává) a přetaktovaný PRO poráží i jej, stává se tak opravdu velmi zajímavou alternativou v porovnání s cenou. Zároveň se zdá, že verze PRO má skutečně mírně změněný chladič, přibyla na něm jedna heatpipe.

Zdroj: PClab.pl
reklama
Nejnovější články
Zpoždění říjnové verze Windows 10 přineslo problémy výrobcům PC s ARM Zpoždění říjnové verze Windows 10 přineslo problémy výrobcům PC s ARM
Microsoftu se opět nepodařilo vypustit novou verzi Windows 10 bez závažných problémů a nyní šlo rovnou o naše data, která mohla být v průběhu aktualizace smazána. Nová verze systému se přitom dosud neobjevila a to s sebou přináší potíže.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TDP procesorů Intel: proč neodráží skutečnou spotřebu? TDP procesorů Intel: proč neodráží skutečnou spotřebu?
Server Anandtech se hlouběji ponořil do problematiky TDP moderních procesorů Intel a proč už dávno nelze tento údaj brát jako hrubý ukazatel reálné spotřeby. Ostatně tato otázka je nasnadě vzhledem k poslednímu vývoji. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek21 komentářů
Kvantový akcelerometr dokáže zjistit pozici i bez satelitů Kvantový akcelerometr dokáže zjistit pozici i bez satelitů
Technologie GPS, Glonass či Galileo spoléhají na satelity, díky nimž mohou určovat polohu zařízení na zemi a na to spoléhá už mnoho zařízení, jako jsou mýtné systémy či zemědělské stroje. Hodila by se tak alternativa, a ta tu je. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Amazon Marketplace vykáže prodejce neautorizovaně opraveného HW firmy Apple Amazon Marketplace vykáže prodejce neautorizovaně opraveného HW firmy Apple
Společnost Apple je známá tím, že se různými prostředky brání proti lidem, kteří si dovolují pro jiné neautorizovaně opravovat její hardware a dostávají jej zase do oběhu. Nyní to odnesou prodejci, pro které byl Amazon Marketplace zásadní odbytiště.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
YouTube varuje před Článkem 13, hrozí jeho konec v EU YouTube varuje před Článkem 13, hrozí jeho konec v EU
Už za pár měsíců proběhne hlasování o kontroverzních návrzích na evropské půdě ohledně copyrightu. Kriticky se k nim vyjádřila i CEO YouTube Susan Wojcicki. Finanční hrozby plynoucí z návrhů jsou pro síť příliš rizikové.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů