www.svethardware.cz
>
>
>
>

První testy Radeonu HD 2900 PRO

První testy Radeonu HD 2900 PRO
, , aktualita
Polský server PClab.pl jako první otestoval grafickou kartu Radeon HD 2900 PRO, konkrétně 512 MB model od HIS. Srovnání proběhlo jak s verzí XT, tak s kartami GeForce 8800 GTS 320 a 640 MB a 8600 GTS, na stroji vybaveném základní deskou...
reklama
Polský server PClab.pl jako první otestoval grafickou kartu Radeon HD 2900 PRO, konkrétně 512 MB model od HIS. Srovnání proběhlo jak s verzí XT, tak s kartami GeForce 8800 GTS 320 a 640 MB a 8600 GTS, na stroji vybaveném základní deskou Intel D975XBX, procesorem Core 2 Extreme 6800 a dvěma gigabajty paměti DDR2-800.Z testů vyplynulo to, co se čekalo. Kartu lze přetaktovat na úroveň verze XT, dokonce ještě více, čímž XT na základních taktech překonává. Jelikož Radeon HD 2900 XT téměř ve všech testech překonal GeForce 8800 GTS (v testech jiných serverů vítězství nebývá tak jednoznačné, ale Radeon HD tam přece jen vyhrává) a přetaktovaný PRO poráží i jej, stává se tak opravdu velmi zajímavou alternativou v porovnání s cenou. Zároveň se zdá, že verze PRO má skutečně mírně změněný chladič, přibyla na něm jedna heatpipe.

Zdroj: PClab.pl
reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala