reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

První výsledky čtyřjádrového procesoru Haswell

1.2.2013, Jan Vítek, aktualita
První výsledky čtyřjádrového procesoru Haswell
Nedávno jsme se dozvěděli, že grafická jádra v procesorech Intel Haswell, které mají dorazit na začátku června, mají být až 2x rychlejší v porovnání s dnešními Ivy Bridge. Nyní se ukázaly první testy procesoru Haswell čistě z hlediska výpočetní...
Nedávno jsme se dozvěděli, že grafická jádra v procesorech Intel Haswell, které mají dorazit na začátku června, mají být až 2x rychlejší v porovnání s dnešními Ivy Bridge. Nyní se ukázaly první testy procesoru Haswell čistě z hlediska výpočetní síly, pokud tedy máme věřit, že ruští OCLab.ru sehnali vzorek procesoru a základní desky se socketem LGA 1150.

Rozhodli se vyzkoušet tento procesor s dnešním modelem Ivy Bridge, jenž byl vybaven stejným počtem jader a oba nastavili na fixní frekvenci 2,8 GHz deaktivováním Turbo Boost, C1E a EIST.

Procesory následně byly nejdříve vyzkoušeny pomocí testů SuperPi 1M, PiFast a wPrime 32M (u všech výsledků tedy jde o čas a platí čím méně, tím lépe). Haswell, jak je z výsledků jasně vidět, je na stejné frekvenci jen mírně rychlejší, ovšem hned v prvním testu byl naopak pomalejší. Následující sada testů se skládá ze SuperPi 32M a wPrime 1024M, čili jednovláknového a vícevláknového testu, kde se ukázalo, že ten první vyšel pro Haswell lépe, ovšem při zapojení všech jader je to naprosto stejné.

Jde však stále ještě o úzce zaměřené a předběžné testy, jimž můžeme a nemusíme věřit.

Zdroj: X-bit labs
reklama