První zákazníci už mají své GeForce RTX 3060 Ti

První zákazníci už mají své GeForce RTX 3060 Ti
, , aktualita
Nástup karet GeForce RTX 3060 Ti je veskrze zvláštní. Sama NVIDIA se stále tváří, jako by ani neexistovaly, takže je nejspíše prostě ohlásí dnes či až zítra v době vypuštění na trh. Mezitím se už ale hlásí první zákazníci, kteří svou 3060 Ti mají. 
K oblíbeným
reklama
Serveru VideoCardz se ozval jistý Paulo Pinto, který si pořídil Gigabyte RTX 3060 Ti GAMING OC za 526 eur v portugalském obchodě (včetně 23% spotřební daně). Ukázal k tomu i fakturu a samozřejmě i fotografie samotné karty. A dle VideoCardz jde pouze o jednoho z mnoha novopečených majitelů, kteří se ke své nové kartě dostali ještě před zítřejším začátkem prodeje.
 
 
Jedná se tak o nereferenční verzi za ještě vcelku slušné peníze, když si vezmeme, že jde o model GAMING OC. Na druhou stranu, za takovou cenu by se měla dnes v ideálním případě dát pořídit jedna z nejlevnějších RTX 3070, ovšem k ideální situaci na trhu s grafickými kartami máme bohužel velice daleko. Ostatně ani GAMING OC nebude v nabídce firmy Gigabyte ta nejlepší. Přichází s jedním přídavným 8pinovým napájecím konektorem, přičemž model GAMING OC PRO nabídne dva takové konektory a delší PCB, čili nejspíše i kvalitnější systém napájení. 
 
 
 
Mezitím se ještě můžeme podívat na výsledky testů v Geekbenchi, kde RTX 3060 Ti téměř dorovnává výkon Radeonu RX 6800 a i zde potvrzuje, že bude rychlejší než RTX 2080 Super, zatímco RTX 3070 nedokázala překonat svou cílovou RTX 2080 Ti. 
 
 
Uvidíme, jak to bude s dostupností nové GeForce, ale jedno je zřejmé, na výrobcem doporučenou cenu můžeme v případě AIB modelů zapomenout. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře