www.svethardware.cz
>
>
>
>

Původní Nokia se chce pustit do VR, plánuje velké představení

Původní Nokia se chce pustit do VR, plánuje velké představení
, , aktualita
Nokia, jejíž mobilní divize v uplynulém čtvrtletí přidělala vrásky na čele Microsoftu, který za její akvizici musel odepsat 8 miliard dolarů, plánuje vstoupit do světa virtuální reality. V příštím týdnu se tak máme dozvědět o jejím produktu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nokia sice odprodala Microsoftu svou mobilní divizi, ovšem sama o sobě samozřejmě nepřestala existovat a snaží se dále fungovat jako technologická společnost. Chce se opět vrátit na trh s chytrými telefony a také tablety, však značka Nokia ještě má svou velkou hodnotu. Nyní se ale objevila informace, že Nokia se chce věnovat také světu virtuální reality a na příští týden plánuje velkou událost v Los Angeles, na níž představí svůj VR projekt.

O tom informuje web Re/Code, dle nějž má Nokia stále svůj potenciál vyrábět moderní elektroniku díky skupině pracovníků, která zůstala v původní firmě na ocet, když mobilní divize přešla pod Microsoft. Právě tato skupina má na svědomí tablet Nokia N1, který byl představen v minulém roce, ovšem v našich obchodech jej budeme těžko hledat. Byl totiž představen pouze na čínském trhu a označen byl za variaci na iPad mini s operačním systémem Android s nástavbou Nokia Z.

Nokia tedy dle zainteresovaných osob chystá nějaký VR produkt, ale musíme si počkat na to, co to přesně bude. Zdroje mluví pouze o tom, že půjde o konzumní hardware, který už evidentně nebude určen pouze pro čínský trh.

Uvidíme tedy, zda se toto zmrtvýchvstání povede a zda Nokia Technologies prorazí. V současnosti jde ale o nejmenší ze tří divizí celé společnosti, která vydělává především na komunikačním a síťovém vybavení a pak tu je divize starající se o mapy HERE. Ta ale bude prý brzy odkoupena automobilovými výrobci Audi, BMW a Daimler za 2,71 miliardy dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala