www.svethardware.cz
>
>
>

Qarnot QC-1: elektrické topení, které těží kryptoměny a "vydělává"

Qarnot QC-1: elektrické topení, které těží kryptoměny a "vydělává"
, , aktualita
Společnost Qarnot přišla s rozumným využitím hardwaru pro těžbu kryptoměn. Všichni víme, že se při něm spotřebovává spoustu elektrické energie a vzniká odpadní teplo. Tak proč takový počítač neuzpůsobit do podoby elektrického topení?
K oblíbeným
reklama
Francouzi přichází na trh s novým počítačem pro těžbu kryptoměn, který vypadá a funguje jako stylové elektrické topení. Při těžbě kryptoměn totiž vzniká spoustu odpadního tepla a to se dá využít např. k vytápění místností. Proto vymysleli elektrické topení Qarnot QC-1. Oproti klasickým topením zde najdete vnitřnosti klasického počítače s procesorem a dvěma grafickými kartami Radeon RX580 Nitro+ s 8 GB paměti. Celkově slibuje výkon 60 MH/s.
 
Qarnot QC-1
 
Spotřeba počítače činí 450 W, nejde tedy o zrovna nějak výkonné topení. Ve speciálním booster módu se pak spotřeba může vyšplhat až na 650 W a bude tak o něco více hřát. Zajímavostí je ale to, že vše je chlazeno pasivně (žádný ventilátor se nekoná) a topení je tak naprosto tiché. Jeho rozměry činí 65×62,5×15 cm a je vyrobeno z hliníku a dřeva. Hmotnost pak činí 27 kilogramů.
 
Mobilní aplikace Qarnot
 
Stačí jej jen namontovat zeď, připojit k elektrické síti a internetu (je zde RJ45 zástrčka). Přes mobilní nebo webovou aplikaci pak během několika minut nakonfigurujete těžbu zvolené kryptoměny a můžete zapnout topení. Ve výchozím stavu je stroj uzpůsoben pro těžbu Etherea, ale protože jde o klasické linuxové PC, lze spouštět i aplikace pro těžbu jiných kryptoměn.
 
Při dnešních cenách Etherea by topení mohlo svému majiteli "vydělat" až 80 EUR měsíčně. To rozhodně nezní špatně, obzvlášť když si může nechat všech 100 % výdělku, Qarnot si nevezme ani cent. Problém je však jinde. Za prvé, cena samotného topení je 2900 EUR (skoro 75 tisíc Kč), takže ani není divu, že Qarnot při takové ceně už nechce nic navíc. Za druhé, za elektřinu dáte téměř tolik, kolik dostanete za vytěžené kryptoměny. Za třetí, v létě je teplo navíc něčím nechtěným, takže se těžit nebude nebo bude naopak obtěžovat a pokoj se bude muset dodatečně ještě ochlazovat klimatizací, což dále zvýší účty za elektřinu). Návratnost je tak doslova v nedohlednu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář