www.svethardware.cz
>
>
>

Qarnot QC-1: elektrické topení, které těží kryptoměny a "vydělává"

Qarnot QC-1: elektrické topení, které těží kryptoměny a "vydělává"
, , aktualita
Společnost Qarnot přišla s rozumným využitím hardwaru pro těžbu kryptoměn. Všichni víme, že se při něm spotřebovává spoustu elektrické energie a vzniká odpadní teplo. Tak proč takový počítač neuzpůsobit do podoby elektrického topení?
K oblíbeným
reklama
Francouzi přichází na trh s novým počítačem pro těžbu kryptoměn, který vypadá a funguje jako stylové elektrické topení. Při těžbě kryptoměn totiž vzniká spoustu odpadního tepla a to se dá využít např. k vytápění místností. Proto vymysleli elektrické topení Qarnot QC-1. Oproti klasickým topením zde najdete vnitřnosti klasického počítače s procesorem a dvěma grafickými kartami Radeon RX580 Nitro+ s 8 GB paměti. Celkově slibuje výkon 60 MH/s.
 
Qarnot QC-1
 
Spotřeba počítače činí 450 W, nejde tedy o zrovna nějak výkonné topení. Ve speciálním booster módu se pak spotřeba může vyšplhat až na 650 W a bude tak o něco více hřát. Zajímavostí je ale to, že vše je chlazeno pasivně (žádný ventilátor se nekoná) a topení je tak naprosto tiché. Jeho rozměry činí 65×62,5×15 cm a je vyrobeno z hliníku a dřeva. Hmotnost pak činí 27 kilogramů.
 
Mobilní aplikace Qarnot
 
Stačí jej jen namontovat zeď, připojit k elektrické síti a internetu (je zde RJ45 zástrčka). Přes mobilní nebo webovou aplikaci pak během několika minut nakonfigurujete těžbu zvolené kryptoměny a můžete zapnout topení. Ve výchozím stavu je stroj uzpůsoben pro těžbu Etherea, ale protože jde o klasické linuxové PC, lze spouštět i aplikace pro těžbu jiných kryptoměn.
 
Při dnešních cenách Etherea by topení mohlo svému majiteli "vydělat" až 80 EUR měsíčně. To rozhodně nezní špatně, obzvlášť když si může nechat všech 100 % výdělku, Qarnot si nevezme ani cent. Problém je však jinde. Za prvé, cena samotného topení je 2900 EUR (skoro 75 tisíc Kč), takže ani není divu, že Qarnot při takové ceně už nechce nic navíc. Za druhé, za elektřinu dáte téměř tolik, kolik dostanete za vytěžené kryptoměny. Za třetí, v létě je teplo navíc něčím nechtěným, takže se těžit nebude nebo bude naopak obtěžovat a pokoj se bude muset dodatečně ještě ochlazovat klimatizací, což dále zvýší účty za elektřinu). Návratnost je tak doslova v nedohlednu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře