www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP odhalil nové datové úložiště TVS-871T

QNAP odhalil nové datové úložiště TVS-871T
, , aktualita
QNAP představil nové datové úložiště, které je unikátní svojí konektivitou. Jako první na světě kombinuje NAS, DAS a iSCSI SAN. Nový model vyniká vysokými přenosovými rychlostmi a je namířen k aplikacím s velkým datovým tokem, jako je například střih videa.
K oblíbeným
reklama
QNAP představil na výstavě Computex 2015 nové, vysoce výkonné datové úložiště s označením TVS-871T. Jedná se o zcela nový produkt, který kombinuje tři řešení NAS, DAS a iSCSI SAN. Je vybaven výkonným rozhraním Thunderbolt 2, stejně jako Ethernetovým rozhraním, takže se jedná o velmi flexibilní řešení, které je schopné současně obsloužit různá zařízení.

Díky dvěma portům Thunderbolt 2 je nový model ideální pro uživatele zařízení od Applu vybavených těmito porty. Systém je díky vysokým přenosovým rychlostem schopen přenášet velké objemy dat, které se mohou s výhodou uplatnit například při zpracování 4K videa. Vůbec zpracování videa je tou hlavní oblastí, kam QNAP svým modelem míří.

Datové úložiště je připraveno pro osm disků a kromě dvou rozhraní Thuderbolt nabízí čtyři gigabitové porty, které lze rozšířit na osm gigabitových portů, anebo čtyři porty s rychlostí 10 Gb/s. Vnitřní výbava také stojí za zmínku. Systém může být osazen procesory Intel Core i3-4150, i5-4590S, nebo i7-4790S a pamětí 2, 4, nebo 8 GB. Přenosové rychlosti se mohou pohybovat od 800 MB/s až do 1200 MB/s u rozhraní Thunderbolt.

QNAP aktualizoval svůj operační systém na verzi 4.2, která přináší nový uživatelský design a nové funkce. Mezi ně patří například bezproblémová integrace cloudových služeb, jako jsou Dropbox nebo Google Drive, zálohování a obnova dat, šifrování sdílených souborů nebo vylepšené zabezpečení sítě. QNAP současně na Computexu 2015 představil svůj nový nástroj, který bude k dispozici na QNAP app centre, jedná se o nástroj na fulltextové vyhledávání v uložených souborech s využitím algoritmu TF-IDF.

Cena ani termín uvedení na trh zatím nebyly zveřejněny, ale podle zákulisních informací je možné, že bude nabízen s disky Seagate Enterprise NAS HDD. Konec konců tato spolupráce již byla patrná na výstavě, kde byl nový model datového úložiště předváděn s disky Seagate Enterprise NAS HDD o kapacitě 6 TB.

Zdroj: Hexus
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek