Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

QNAP představuje dvoudiskový NAS TS-233 se čtyřjádrovým ARM

24.3.2022, Jan Vítek, aktualita
QNAP představuje dvoudiskový NAS TS-233 se čtyřjádrovým ARM
Společnost QNAP Systems představila 2pozicové zařízení NAS vhodné pro domácí/kancelářské prostředí. Jedná se o model TS-233, který je založen na procesoru s architekturou ARM a čtyřmi jádry. 
Model QNAP TS-233 je vybaven čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex-A55 s vlastní 2GB pamětí. Dovnitř můžeme instalovat jedno či dvě zařízení pro rozhraní SATA 6 Gb/s, což může být pevný disk nebo SSD. Podporováno je hardwarové šifrování pomocí AES-NI, přičemž procesor má v sobě integrovanou také jednotku NPU (Neural network Processing Unit), která slouží modulu QNAP AI Core. Ten pomocí umělé inteligence slouží k rozpoznávání obsahu fotografií, čili objektů, obličejů, apod. 
 
 
QNAP TS-233 už přichází vybaveny nejnovější verzí operačního systému QTS, čili verzí 5.0. Ten jako obvykle obsahuje řadu aplikací, jako je File Station pro přístup k souborům uloženým na discích v NAS, jejich sdílení a správu prostřednictvím webového prohlížeče. Pomocí Hybrid Backup Sync lze zálohovat soubory z NAS do cloudu nebo jiného NAS, dále tu máme Qsync pro synchronizaci souborů mezi více uživateli a zařízeními. Díky multimediálním aplikacím, jako jsou QuMagie, Video Station a Music Station, mohou uživatelé QNAP NAS ukládat a spravovat všechny své fotografie, videa a hudební soubory. TS-233 navíc podporuje technologii ARM NEON, která urychluje zpracování videa.
 
Specifikace TS-233: Stolní model se dvěma diskovými pozicemi; čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A55 (až 2 GHz), 2 GB RAM; podporuje 3,5"/2,5" SATA 6Gb/s HDD/SSD vyměnitelné za provozu; 1x port RJ45 Gigabit Ethernet, 1x port USB 3.2 Gen 1 typu A, 2x porty USB 2.0 typu A; 1x 80mm ventilátor
 
Při pohledu do nabídky obchodů můžeme zjistit, že QNAP TS-233 už je nějaký ten týden v nabídce, a to za cca 5300 Kč s daní. 
 
Zdroj: TZ QNAP