www.svethardware.cz
>
>
>

QNAP představuje kartu s jedním portem 2,5GbE PCIe pro NAS i PC

QNAP představuje kartu s jedním portem 2,5GbE PCIe pro NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP dnes oficiálně představila malou síťovou kartu, která je určena pro různé modely NAS i pro PC a nabídne nám 2,5Gb/s Ethernet. Můžeme si tak svůj počítač snadno rozšířit o rozhraní, s nímž přichází již řada nových základních desek.
K oblíbeným
reklama
Karta QNAP QXG-2G1T-I225 je už dle svého označení jasně založena na čipu od Intelu, a to nejspíše i225-V, který je právě určen pro jednoportová řešení s 2,5Gb/s Ethernetem. I tato karta tak nabízí jediný port 2,5GBASE-T a vedle rychlého Ethernetu podporuje také všechny pomalejší standardy až do 10 Mb/s.
 
 
Samotná karta je velice malá, má poloviční velikost a nesahá o nic dále za jednolinkový port PCIe, přičemž využívá standard 2.0. Propustnost 500 MB/s tak plně postačí i na 2,5Gb/s Ethernet. Co se týče kabeláže, pro takovou konektivitu postačí i kabely Cat 5e
 
Nainstalovat ji můžeme do různých typů NAS firmy QNAP, a to těch, které jsou vybaveny vhodným slotem a pozicí. Využít ji můžeme také v PC, přičemž ovladače jsou připraveny pro systémy Linux (Kernel 4.20/5.x) i Windows 10 (1809 a novější) a je tu také podpora Windows Server 2019, Intel Teaming (Link aggregation), PXE, Intel AMT, Wake on LAN a VLAN.
 
V blízké budoucnosti společnost QNAP uvede na trh další síťové karty pro 2,5GbE, včetně dvouportové karty QXG-2G2T-I225 (PCIe Gen 2.0 x2) a čtyřportové karty QXG-2G4T-I225 (PCIe Gen 2.0 x4).
 
QNAP QXG-2G1T-I225 by tak mohla představovat velice levné řešení, ostatně jednodušší už ani být nemůže. Přímo v obchodu firmy ale tato karta přijde na 67 dolarů. 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci
Windows 10 i starší verze systému obsahují významnou chybu zabezpečení, o které poprvé informoval Google. Vzhledem k tomu, že chybu údajně aktivně zneužívají hackeři, se rozhodl dát Microsoftu na vyřešení pouze týden. Oprava nejspíš přijde až 10. listopadu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K
Výrobce DJI příští týden uvede na trh nový kompaktní dron, který v nabídce nahradí aktuální Mavic Mini. Ponese jednodušší název DJI Mini 2 a jeho parametry, design či cenu známe v předstihu již nyní.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře