www.svethardware.cz
>
>
>

QNAP představuje kartu s jedním portem 2,5GbE PCIe pro NAS i PC

QNAP představuje kartu s jedním portem 2,5GbE PCIe pro NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP dnes oficiálně představila malou síťovou kartu, která je určena pro různé modely NAS i pro PC a nabídne nám 2,5Gb/s Ethernet. Můžeme si tak svůj počítač snadno rozšířit o rozhraní, s nímž přichází již řada nových základních desek.
K oblíbeným
reklama
Karta QNAP QXG-2G1T-I225 je už dle svého označení jasně založena na čipu od Intelu, a to nejspíše i225-V, který je právě určen pro jednoportová řešení s 2,5Gb/s Ethernetem. I tato karta tak nabízí jediný port 2,5GBASE-T a vedle rychlého Ethernetu podporuje také všechny pomalejší standardy až do 10 Mb/s.
 
 
Samotná karta je velice malá, má poloviční velikost a nesahá o nic dále za jednolinkový port PCIe, přičemž využívá standard 2.0. Propustnost 500 MB/s tak plně postačí i na 2,5Gb/s Ethernet. Co se týče kabeláže, pro takovou konektivitu postačí i kabely Cat 5e
 
Nainstalovat ji můžeme do různých typů NAS firmy QNAP, a to těch, které jsou vybaveny vhodným slotem a pozicí. Využít ji můžeme také v PC, přičemž ovladače jsou připraveny pro systémy Linux (Kernel 4.20/5.x) i Windows 10 (1809 a novější) a je tu také podpora Windows Server 2019, Intel Teaming (Link aggregation), PXE, Intel AMT, Wake on LAN a VLAN.
 
V blízké budoucnosti společnost QNAP uvede na trh další síťové karty pro 2,5GbE, včetně dvouportové karty QXG-2G2T-I225 (PCIe Gen 2.0 x2) a čtyřportové karty QXG-2G4T-I225 (PCIe Gen 2.0 x4).
 
QNAP QXG-2G1T-I225 by tak mohla představovat velice levné řešení, ostatně jednodušší už ani být nemůže. Přímo v obchodu firmy ale tato karta přijde na 67 dolarů. 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek