reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

QNAP si připravil novou řadu výkonných Turbo NAS

10.9.2012, Jan Vítek, aktualita
QNAP si připravil novou řadu výkonných Turbo NAS
Známý výrobce síťových úložných systému, firma QNAP, si připravil novou sérii TS-x69L Series Turbo NAS, které budou k dispozici v provedení pro 2, 4, 5, 6 a 8 pevných disků. Všechny budou ale vybaveny x86 procesorem Intel Atom a k tomu 1...
Známý výrobce síťových úložných systému, firma QNAP, si připravil novou sérii TS-x69L Series Turbo NAS, které budou k dispozici v provedení pro 2, 4, 5, 6 a 8 pevných disků. Všechny budou ale vybaveny x86 procesorem Intel Atom a k tomu 1 GB paměti DDR3, které mohou být obohaceny o další 2 GB a pak tu je 512MB DOM (Disk on Module) s dvěma kopiemi firmwaru (pro případ havárie) . Co se týče disků, podporovány jsou 2,5 i 3,5" modely pro rozhraní SATA s kapacitou až 4 TB. Kapacita pak půjde rozšířit pomocí dvou portů USB 3.0.

Nové modely jsou určeny pro domácnosti a malé kanceláře. Podporují protokol iSCSI a virtualizaci (VMware vSphere 4 a 5, Citrix XenServer a Microsoft Hyper-V) a také VLAN. Pro připojení do sítě poslouží dva ethernetové porty (Gbps) s možností spojení pro dosažení přenosových rychlostí až 220 MBps.

Dále tu je možnost využít Windows ACL (Access Control List) pro nastavení uživatelských práv, pro zálohu poslouží Real-time Remote Replication (RTRR) nebo cloudové služby pro Amazon S3, ElephantDrive a Symform. K tomu můžeme dodat, že TS-x69L podporují také LUN a Apple Time Machine.

Rovněž není překvapením, že nové NAS mohou posloužit jako stanice pro dohledové systémy, čili pro IP kamery. Podporují Surveillance Station Pro a připojení až 12 kamer.

Zdroj: TZ QNAP
reklama