www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-x71: výkonné NAS i pro 4K video

QNAP TVS-x71: výkonné NAS i pro 4K video
, , aktualita
QNAP si tentokráte připravil velmi výkonné NAS servery, které přicházejí s označením TVS-x71 a slibují podporu 10Gb/s Ethernetu a také přehrávání videa v rozlišení 4K. Založeny jsou na procesorech Intel Core.
reklama
Nové modely QNAP TVS-x71 patří do série Turbo vNAS a můžeme je označit za NAS servery pro náročné zákazníky. Nejde přitom o firemní modely, však jsou určeny také jako multimediální základna, která zvládne přehrávat video v rozlišení až 4K a také jeho převádění do jiných formátů a editaci.

NAS servery TVS-x71 jsou založeny na procesorech Intel Core generace Haswell a na výběr je mezi modely Pentium, Core i3, i5 a také i7. Ty poskytnou svůj výkon modelům se 4, 6 nebo rovnou 8 diskovými šachtami a dle výrobce můžeme dosáhnout datové propustnosti i přes 2300 MB/s či 135.000 IOPS přes 10 Gb/s Ethernet, ovšem pochopitelně s vhodným úložištěm. Výkon je ale potřeba i na práci s videem či provoz virtualizační stanice, přičemž při přehrávání 4K videa pomůže Intel HD Graphics s převodem 4K či 1080p videa do jiných podob vhodný třeba pro streamování a přehrávání v mobilu či na tabletu, a to pochopitelně v reálném čase.

QNAP dále zmiňuje technologii QvPC, tedy spíše soubor různých technologií a funkcí, což zahrnuje podporu cloudu, výstup na HDMI ve vysokém rozlišení, virtualizace, využití SSD jako vyrovnávací paměti, apod. QvPC nám umožní zapojit NAS server k monitoru a periferiím jako PC a pracovat v prostředí HybridDesk Station. Zkrátka a dobře, systém QvPC umožní využít NAS podobně jako domácí multimediální PC (HTPC), které zvládne s využitím virtualizace spouštět aplikace pro Windows, Linux/Unix či Android, a to třeba i prohlížeče Google Chrome i Mozilla Firefox. Pro virtualizaci mohou tyto NAS využít řešení od VMware, Microsoftu a Citrixu, přičemž problém nebude ani s meziplatformním sdílením dat (Windows, Mac, Linux/Unix).

Zdroj: TZ QNAP
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek