www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-x71: výkonné NAS i pro 4K video

QNAP TVS-x71: výkonné NAS i pro 4K video
, , aktualita
QNAP si tentokráte připravil velmi výkonné NAS servery, které přicházejí s označením TVS-x71 a slibují podporu 10Gb/s Ethernetu a také přehrávání videa v rozlišení 4K. Založeny jsou na procesorech Intel Core.
K oblíbeným
reklama
Nové modely QNAP TVS-x71 patří do série Turbo vNAS a můžeme je označit za NAS servery pro náročné zákazníky. Nejde přitom o firemní modely, však jsou určeny také jako multimediální základna, která zvládne přehrávat video v rozlišení až 4K a také jeho převádění do jiných formátů a editaci.

NAS servery TVS-x71 jsou založeny na procesorech Intel Core generace Haswell a na výběr je mezi modely Pentium, Core i3, i5 a také i7. Ty poskytnou svůj výkon modelům se 4, 6 nebo rovnou 8 diskovými šachtami a dle výrobce můžeme dosáhnout datové propustnosti i přes 2300 MB/s či 135.000 IOPS přes 10 Gb/s Ethernet, ovšem pochopitelně s vhodným úložištěm. Výkon je ale potřeba i na práci s videem či provoz virtualizační stanice, přičemž při přehrávání 4K videa pomůže Intel HD Graphics s převodem 4K či 1080p videa do jiných podob vhodný třeba pro streamování a přehrávání v mobilu či na tabletu, a to pochopitelně v reálném čase.

QNAP dále zmiňuje technologii QvPC, tedy spíše soubor různých technologií a funkcí, což zahrnuje podporu cloudu, výstup na HDMI ve vysokém rozlišení, virtualizace, využití SSD jako vyrovnávací paměti, apod. QvPC nám umožní zapojit NAS server k monitoru a periferiím jako PC a pracovat v prostředí HybridDesk Station. Zkrátka a dobře, systém QvPC umožní využít NAS podobně jako domácí multimediální PC (HTPC), které zvládne s využitím virtualizace spouštět aplikace pro Windows, Linux/Unix či Android, a to třeba i prohlížeče Google Chrome i Mozilla Firefox. Pro virtualizaci mohou tyto NAS využít řešení od VMware, Microsoftu a Citrixu, přičemž problém nebude ani s meziplatformním sdílením dat (Windows, Mac, Linux/Unix).

Zdroj: TZ QNAP
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře