www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí odolný a pasivně chlazený NAS IS-400 Pro

QNAP uvádí odolný a pasivně chlazený NAS IS-400 Pro
, , aktualita
Společnost QNAP, známý to výrobce zařízení typu NAS, si připravil nový model IS-400 Pro, který se bude hodit pro nasazení i v prostředí, kde mu hrozí vibrace, prach, vlhkost a nízké či vysoké teploty.
K oblíbeným
reklama
QNAP IS-400 Pro NAS můžeme tedy označit za odolný NAS, který navíc ke svému provozu nepotřebuje aktivní chlazení pomocí ventilátoru. Díky tomu může být uzavřen, aby se do něj nedostal prach a jiné nečistoty. Na druhou stranu je jasné, že pro nasazení při vysokých teplotách nebude zrovna vhodné jej vybavit pevnými disky. Hodit se budou spíše SSD a jak QNAP říká, především modely určené k průmyslovému nasazení. A jasné také je, že taková výbava bude podstatně dražší než pevné disky. QNAP také mluví o tom, že jeho NAS splnil testy MIL-STD-810G-514.6E-1, které jej zkoušely na odolnost vůči vibracím a nárazům.

Nový NAS je založen na 1,1GHz procesoru Intel Celeron se dvěma jádry a 2 GB paměti DDR3, což mu umožní provozovat různé aplikace nebo servery a uživatelé se mohou díky agregaci ethernetových linek těšit na propustnost až 221 MB/s při čtení a 214 MB/s při zápisu. Instalovat do něj můžeme až čtyři 2,5" zařízení s rozhraním SATA a k dispozici máme po dvou portech RJ-45 Gb Ethernetu, USB 3.0 a USB 2.0.

IS-400 Pro podporuje VMware vSphere 5.1 a Citrix XenServer, je kompatibilní s Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 a dále nechybí podpora ani pro VMware VAAI, QNAP vSphere Client, Microsoft ODX a QNAP SMI-S. V programové výbavě najdeme také Surveillance Station, čili software pro obsluhu IP kamer, který podporuje na 2600 modelů. Pro zálohování zase poslouží QNAP NetBak Replicator, který poslouží i pro poštu z Outlooku, samozřejmostí je podpora Apple Time Machine a pak může posloužit také RTRR (Real-Time Remote Replication) pro automatickou replikaci dat, a to i pomocí služeb Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Symform, Dropbox a Google Drive.

Operační systém QNAP QTS 4.1 však nabízí ke stažení přes 100 dalších aplikací, které vyvíjejí i jiné firmy.

Zdroj: TZ QNAP
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek