www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí odolný a pasivně chlazený NAS IS-400 Pro

QNAP uvádí odolný a pasivně chlazený NAS IS-400 Pro
, , aktualita
Společnost QNAP, známý to výrobce zařízení typu NAS, si připravil nový model IS-400 Pro, který se bude hodit pro nasazení i v prostředí, kde mu hrozí vibrace, prach, vlhkost a nízké či vysoké teploty.
K oblíbeným
reklama
QNAP IS-400 Pro NAS můžeme tedy označit za odolný NAS, který navíc ke svému provozu nepotřebuje aktivní chlazení pomocí ventilátoru. Díky tomu může být uzavřen, aby se do něj nedostal prach a jiné nečistoty. Na druhou stranu je jasné, že pro nasazení při vysokých teplotách nebude zrovna vhodné jej vybavit pevnými disky. Hodit se budou spíše SSD a jak QNAP říká, především modely určené k průmyslovému nasazení. A jasné také je, že taková výbava bude podstatně dražší než pevné disky. QNAP také mluví o tom, že jeho NAS splnil testy MIL-STD-810G-514.6E-1, které jej zkoušely na odolnost vůči vibracím a nárazům.

Nový NAS je založen na 1,1GHz procesoru Intel Celeron se dvěma jádry a 2 GB paměti DDR3, což mu umožní provozovat různé aplikace nebo servery a uživatelé se mohou díky agregaci ethernetových linek těšit na propustnost až 221 MB/s při čtení a 214 MB/s při zápisu. Instalovat do něj můžeme až čtyři 2,5" zařízení s rozhraním SATA a k dispozici máme po dvou portech RJ-45 Gb Ethernetu, USB 3.0 a USB 2.0.

IS-400 Pro podporuje VMware vSphere 5.1 a Citrix XenServer, je kompatibilní s Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 a dále nechybí podpora ani pro VMware VAAI, QNAP vSphere Client, Microsoft ODX a QNAP SMI-S. V programové výbavě najdeme také Surveillance Station, čili software pro obsluhu IP kamer, který podporuje na 2600 modelů. Pro zálohování zase poslouží QNAP NetBak Replicator, který poslouží i pro poštu z Outlooku, samozřejmostí je podpora Apple Time Machine a pak může posloužit také RTRR (Real-Time Remote Replication) pro automatickou replikaci dat, a to i pomocí služeb Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Symform, Dropbox a Google Drive.

Operační systém QNAP QTS 4.1 však nabízí ke stažení přes 100 dalších aplikací, které vyvíjejí i jiné firmy.

Zdroj: TZ QNAP
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek