Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

QNAP uvádí operační systém QTS 4.5.2 pro své NAS

, , aktualita
QNAP uvádí operační systém QTS 4.5.2 pro své NAS
Společnost QNAP specializující se na výrobu síťových úložných zařízení a rovněž síťových prvků obecně se přihlásila s novou verzí systému, který běží právě na jejích modelech NAS. Jedná se o QTS 4.5.2. 
QNAP uvádí operační systém QTS 4.5.2 pro své NAS
Mezi klíčové vlastnosti nového systému QTS 4.5.2 patří vylepšení SNMP pro monitorování síťových zařízení, podpora propusti Single Root I/O Virtualization (SR-IOV) a Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) pro virtuální počítače (VM).
 
 
Společnost QNAP také krom toho představuje svou rychlou síťovou rozšiřující kartu využívající standard 100GbE. 
 
QNAP pak sám popisuje dvě klíčové funkce, které nabízí nová verze systému QTS: 
 
Síťová virtualizace SR-IOV - Instalací PCIeSmartNIC kompatibilního s SR-IOV do zařízení NAS lze prostředky šířky pásma z fyzické síťové karty alokovat přímo do VM. Díky přímému provozu mimo HypervisorvSwitch, je vylepšení I/O v celém rozsahu a účinnosti sítě o 20 %, což zajišťuje spolehlivé aplikace VM a sníženou režii CPU.

Hardwarový akcelerátor Intel QAT poskytuje hardwarovou akceleraci, která zajišťuje uvolnění výpočetně náročné komprese, zlepšení výkonu kryptografie IPSec/SSL a podporu SR-IOV pro lepší propustnost I/O. Vše lze předávat virtuálním počítačům v zařízení NAS pro optimalizovaný výkon.
 
Zmíněná síťová karta s 100GbE bude k dispozici "brzy" a jedná se konkrétně o model QXG-100G2SF-E810 založený na Intel EthernetController E810 a rozhraní PCIe 4.0. Určena je pro servery či pracovní stanice s operačními systémy Windows a Linux. 


reklama