www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí operační systém QTS 4.5.2 pro své NAS

QNAP uvádí operační systém QTS 4.5.2 pro své NAS
, , aktualita
Společnost QNAP specializující se na výrobu síťových úložných zařízení a rovněž síťových prvků obecně se přihlásila s novou verzí systému, který běží právě na jejích modelech NAS. Jedná se o QTS 4.5.2. 
K oblíbeným
reklama
Mezi klíčové vlastnosti nového systému QTS 4.5.2 patří vylepšení SNMP pro monitorování síťových zařízení, podpora propusti Single Root I/O Virtualization (SR-IOV) a Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) pro virtuální počítače (VM).
 
 
Společnost QNAP také krom toho představuje svou rychlou síťovou rozšiřující kartu využívající standard 100GbE. 
 
QNAP pak sám popisuje dvě klíčové funkce, které nabízí nová verze systému QTS: 
 
Síťová virtualizace SR-IOV - Instalací PCIeSmartNIC kompatibilního s SR-IOV do zařízení NAS lze prostředky šířky pásma z fyzické síťové karty alokovat přímo do VM. Díky přímému provozu mimo HypervisorvSwitch, je vylepšení I/O v celém rozsahu a účinnosti sítě o 20 %, což zajišťuje spolehlivé aplikace VM a sníženou režii CPU.

Hardwarový akcelerátor Intel QAT poskytuje hardwarovou akceleraci, která zajišťuje uvolnění výpočetně náročné komprese, zlepšení výkonu kryptografie IPSec/SSL a podporu SR-IOV pro lepší propustnost I/O. Vše lze předávat virtuálním počítačům v zařízení NAS pro optimalizovaný výkon.
 
Zmíněná síťová karta s 100GbE bude k dispozici "brzy" a jedná se konkrétně o model QXG-100G2SF-E810 založený na Intel EthernetController E810 a rozhraní PCIe 4.0. Určena je pro servery či pracovní stanice s operačními systémy Windows a Linux. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Tchaj-wanská firma straší nedostatkem čipů i v příštím roce Tchaj-wanská firma straší nedostatkem čipů i v příštím roce
Bloomberg zpovídal tchaj-wanské firmy zabývající se výrobou počítačových čipů či jejich využitím ve vlastních produktech a dle nich může aktuální nedostatek přetrvat i do hloubi roku 2022. Problémů je celá řada.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rocket Lake nabídnou taktovací funkci známou z platformy procesorů Ryzen Rocket Lake nabídnou taktovací funkci známou z platformy procesorů Ryzen
Ještě zbývá zjistit, jak přesně nová funkce v BIOSu počítačů s procesory Rocket Lake-S od Intelu funguje, ale je zřejmé, že bude víceméně odpovídat nastavení taktu sběrnice Infinity Fabric v procesorech Ryzen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek