Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

QNAP uvádí operační systém QTS 5.0 s novým kernelem i bezplatným exFAT

5.10.2021, Jan Vítek, aktualita
QNAP uvádí operační systém QTS 5.0 s novým kernelem i bezplatným exFAT
Společnost QNAP si pro zákazníky provozující její modely NAS serverů připravila nový operační systém QTS verze 5.0, který je založen na aktualizovaném kernelu a krom jiného nabídne už i bezplatnou podporu systému exFAT.
QNAP QTS 5.0 je založen na linuxovém kernelu verze 5.10 a v případě modelů NAS založených na procesorech s architekturou x86 se zákazníci už dočkají bezplatné podpory souborového systému exFAT, který je optimalizován zvláště pro paměti Flash na USB discích, SD kartách, apod. Počítat můžeme také s vyšším výkonem NVMe SSD využívaných v roli cache a s dalšími novinkami, které už uvedeme v bodech tak, jak je uvádí výrobce.
 
 
Bezplatná podpora exFAT pro zařízení NAS s architekturou x86:
exFAT je souborový systém, který podporuje soubory až do velikosti 16 EB a je optimalizován pro flashová úložiště (například karty SD a zařízení USB) – pomáhá urychlit přenos a sdílení velkých multimediálních souborů.

Podpora TeamViewer:
Instalací aplikace TeamViewer QNAP NAS mohou uživatelé vzdáleně spravovat všechna svá zařízení QNAP NAS a připojovat se k nim z počítače se systémem Windows®, což poskytuje bezpečné řešení vzdáleného přístupu bez nutnosti složitého nastavení VPN.

Optimalizované uživatelské rozhraní:
Obsahuje plynulejší navigaci, pohodlný vizuální design, nástěnku pro usnadnění první instalace NAS a vyhledávací panel v hlavní nabídce pro rychlé vyhledávání aplikací.

Zvýšené zabezpečení:
Podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje QTS a aplikace, a poskytuje klíče SSH pro ověřování k zabezpečení přístupu k NAS.

Podpora pro WireGuard VPN:
Nová verze QVPN 3.0 integruje lehkou a spolehlivou síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům bezpečné připojení a snadno použitelné rozhraní.

Vyšší výkon NVMe SSD cache:
Nové jádro zlepšuje výkon a využití NVMe SSD. Po aktivaci akcelerace cache lze efektivněji využívat úložiště SSD a zároveň odlehčit paměťovým zdrojům.

DA Drive Analyzer s diagnostikou založenou na umělé inteligenci:
DA Drive Analyzer využívá cloudovou umělou inteligenci k predikci očekávané životnosti disků a pomáhá uživatelům plánovat případnou výměnu disků s předstihem, aby se ochránili před potenciálními nečekanými výpadky a ztrátou dat.

Vylepšené rozpoznávání obrázků pomocí Edge TPU:
Využitím jednotky Edge TPU v QNAP AI Core (modul s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrázků) dokáže QuMagie rychleji rozpoznávat obličeje a předměty, zatímco QVR Face posiluje analýzu videa v reálném čase pro okamžité rozpoznávání obličejů.

QuFTP zajišťuje bezpečný přenos souborů:
QNAP NAS může fungovat jako server FTP se šifrovaným připojením SSL/TLS, řízením šířky pásma QoS, nastavením omezení přenosu FTP nebo omezení rychlosti pro uživatele a skupiny. QuFTP podporuje také klienty FTP.
 
Zdroj: QNAP