www.svethardware.cz
>
>
>

Quake nyní i na osciloskopu

Quake nyní i na osciloskopu
, , aktualita
Originální 3D střílečka Quake je jednou z nejvíce upravovaných a modifikovaných her vůbec. Například není žádný problém ji spustit na zařízení s operačním systémem Android a nyní byla zprovozněna dokonce i na osciloskopu.
K oblíbeným
reklama
Osciloskop však není zrovna tím pravým zobrazovacím zařízením, na němž by bylo hraní 3D her požitkem. Praktický smysl to tedy nemá v podstatě žádný a autor, programátor Pekka Väänänen tak pouze ukázal, že to jde. Quake je dokonce na osciloskopu Hitachi V-422 i hratelný, ovšem s jistou dávkou fantazie.

Když se blíže podíváme na vykreslované scény na osciloskopu, je jasně vidět, že ty se skládají pouze z vykreslovaných polygonů, přičemž některé linie jsou víceméně rovné, ale jiné jsou značně zvlněny. To je celkem logické, však polygonová grafika musela být zakódována do signálu, kterému osciloskop rozumí. Ve výsledku jsou tak složitější a menší objekty, jako třeba brnění na podlaze, snadno rozpoznatelné, ale pokud je scéna jednodušší, je v ní orientace daleko složitější. Väänänen k tomu využil zvukovou kartu s jejíž pomocí zakódoval obraz do 96kHz audio signálu.


Nicméně použití osciloskopu pro hraní her není žádnou novou myšlenkou finského programátora. Však ty posloužily pro hraní jedněch z prvních videoher vůbec a zmínit můžeme fyzika Williama Higinbothama, který již v roce 1958 vytvořil hru ve stylu tenisu na analogovém počítači Donner Modell 30 a právě i osciloskopu. Video na YouTube ukazuje aktuální verzi, kterou chce autor dále vylepšovat.

Zdroj: TZ Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000 Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000
Tradiční průzkum hardwaru od společnosti Steam ukazuje jednu zajímavou skutečnost. Na platformě se používá tak moc karet GeForce RTX 3090, že překonávají celou řadu nových Radeonů RX 6000 dohromady.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
4.8.2021, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
4.8.2021, aktualita, Jan Vítek