www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory
, , aktualita
Už téměř před rokem se společnost Qualcomm nechala slyšet, že začne konkurovat procesorům x86 na poli serverů. Chystá si tak vlastní čipy založené na architektuře ARM a první takový již zkušebně vyrábí a testuje.
K oblíbeným
reklama
Qualcomm tedy již vyrábí první vzorky 24jádrových serverových procesorů, které se mají uplatnit také v datových centrech. Samotná firma je označuje za SoC založená na architektuře ARMv8-A a začala je testovat minulý týden ve čtvrtek v rámci platformy Server Development Platform, kterou Quallcomm vyvíjí již několik let.

Nová 24jádrová ARM SoC jsou vyráběna pomocí jisté "pokročilé technologie FinFET", k níž ale Qualcomm nic bližšího neprozradil. Je tak možné, že Qualcomm nechává své čipy vyrábět v továrnách firmy Samsung, která již disponuje svým 14nm procesem FinFET, ovšem stejně tak to může být TSMC a její 16nm FF.

Nové procesory již podstoupily první testy a dle The Inquirer na nich pracoval Linux s jádrem verze 4.2 a KVM virtualizací a také OpenStack DevStack, webový server Apache a WordPress. Qualcomm se chce přitom dle slov svého senior viceprezidenta Ananda Chandrasekhera zaměřit na novou generaci datových center, která budou orientována na konektivitu a cloud. Pochlubil se také, že o nové procesory má zájem řada zákazníků, kteří si je chtějí co nejdříve vyzkoušet a začít na ně portovat svůj software.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP
Aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 a Server opět přinesly potíže navíc. V případě aktualizace KB4520062 jde o to, že její instalace ochromí bezpečnostní řešení Windows Defender ATP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře