www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory
, , aktualita
Už téměř před rokem se společnost Qualcomm nechala slyšet, že začne konkurovat procesorům x86 na poli serverů. Chystá si tak vlastní čipy založené na architektuře ARM a první takový již zkušebně vyrábí a testuje.
K oblíbeným
reklama
Qualcomm tedy již vyrábí první vzorky 24jádrových serverových procesorů, které se mají uplatnit také v datových centrech. Samotná firma je označuje za SoC založená na architektuře ARMv8-A a začala je testovat minulý týden ve čtvrtek v rámci platformy Server Development Platform, kterou Quallcomm vyvíjí již několik let.

Nová 24jádrová ARM SoC jsou vyráběna pomocí jisté "pokročilé technologie FinFET", k níž ale Qualcomm nic bližšího neprozradil. Je tak možné, že Qualcomm nechává své čipy vyrábět v továrnách firmy Samsung, která již disponuje svým 14nm procesem FinFET, ovšem stejně tak to může být TSMC a její 16nm FF.

Nové procesory již podstoupily první testy a dle The Inquirer na nich pracoval Linux s jádrem verze 4.2 a KVM virtualizací a také OpenStack DevStack, webový server Apache a WordPress. Qualcomm se chce přitom dle slov svého senior viceprezidenta Ananda Chandrasekhera zaměřit na novou generaci datových center, která budou orientována na konektivitu a cloud. Pochlubil se také, že o nové procesory má zájem řada zákazníků, kteří si je chtějí co nejdříve vyzkoušet a začít na ně portovat svůj software.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář