www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory
, , aktualita
Už téměř před rokem se společnost Qualcomm nechala slyšet, že začne konkurovat procesorům x86 na poli serverů. Chystá si tak vlastní čipy založené na architektuře ARM a první takový již zkušebně vyrábí a testuje.
K oblíbeným
reklama
Qualcomm tedy již vyrábí první vzorky 24jádrových serverových procesorů, které se mají uplatnit také v datových centrech. Samotná firma je označuje za SoC založená na architektuře ARMv8-A a začala je testovat minulý týden ve čtvrtek v rámci platformy Server Development Platform, kterou Quallcomm vyvíjí již několik let.

Nová 24jádrová ARM SoC jsou vyráběna pomocí jisté "pokročilé technologie FinFET", k níž ale Qualcomm nic bližšího neprozradil. Je tak možné, že Qualcomm nechává své čipy vyrábět v továrnách firmy Samsung, která již disponuje svým 14nm procesem FinFET, ovšem stejně tak to může být TSMC a její 16nm FF.

Nové procesory již podstoupily první testy a dle The Inquirer na nich pracoval Linux s jádrem verze 4.2 a KVM virtualizací a také OpenStack DevStack, webový server Apache a WordPress. Qualcomm se chce přitom dle slov svého senior viceprezidenta Ananda Chandrasekhera zaměřit na novou generaci datových center, která budou orientována na konektivitu a cloud. Pochlubil se také, že o nové procesory má zájem řada zákazníků, kteří si je chtějí co nejdříve vyzkoušet a začít na ně portovat svůj software.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů