reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Quantum Fireball CR 13.0 GB

, , zpráva
Kapacity pevných disků dosahují stále vyšších kapacit. Stranou nezůstává ani Quantum.
Kapacity pevných disků se poslední dobou přesouvají směrem k desetigigabajtové hranici. Nejmenší disky, které lze dnes běžně na trhu koupit mají kapacitu okolo 4 GB. V nabídce modelů s větší kapacitou nezůstává pozadu ani Quantum. Model Quantum Fireball CR dosahuje kapacity 13.0 GB. Při rychlosti otáčení 5400 ot/min dosahuje průměrné přístupové doby 9.5 ms. Uvedené kapacity je dosaženo konstrukcí tří ploten s vysokou hustotou.

Fireball CXU modelu Fireball CR 13.0 GB nejde jen o kapacitu. Quantum pro tento model využil dosti propracovanou technologii DPS (Data Protection System). Pro uživatele tato technologie znamená snížení možnosti ztráty nebo zničení důležitých dat uložených na pevném disku. Quantum DPS systém - v případě potřeby - dovolí uživatelům spuštění a nastavení diagnostických testů. Tato prevence přispěje k bezproblémové práci pevného disku a navíc se sníží provozní náklady. Tento diagnostický program je připraven pro potenciální zájemce ke stažení na webu Quantumu. DPS je veliký necelých 60 KB a je nutno jej spouštět jen v DOSu (v žádném případě se nesmí spustit v okně).

Technická specifikace
Velikost 3.5" (low profile)
Interface ATA/4, Ultra ATA/66
Rychlost otáčení 5400 ot/min
Kapacita 13,020 MB
Vyrovnávací paměť 512 KB

Disk Quantum Fireball CR 13.0 GB nevyniká jen svou kapacitou. Výrobce neopomněl ani na připojení, dnes běžné Ultra ATA66. Při velikosti vyrovnávací paměti 512 KB dosahuje disk velmi dobrých přístupových dob.

Při srovnání s jinými disky vychází Quantum Fireball CR 13.0 GB velmi dobře. Konkurenčními disky byly modely WD Caviar 13.0 GB a WD Caviar 4.3 GB. Podrobné výsledky znázorněné v grafické podobě jsou k dispozici přímo na AgnHardware.

Quantum CR v tomto srovnání vychází velmi dobře. Pokud bychom provedli porovnání s Westernem s kapacitou 13 GB, potom Quantum vychází jako vítěz. Při detailním pohledu je patrné, že veškeré rozdíly byly velmi malé, ostatně kdo by při dnešní konkurenci předpokládal něco jiného. Pro případné zájemce je nutno dodat, že oproti ostatním diskům je Fireball CR 13.0 GB o poznání hlučnější.


Zdroj AgnHardware
reklama
reklama
reklama