reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radan Tuhý

Registrace založena: 15.9.2010
Počet příspěvků do diskuse (od 27.8.2003): 44 (zobrazit příspěvky)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: Nikon D7200
Zaměření: cloud computing, online služby a jejich využití v praxi
Redaktorem SHW: od září 2010

O počítače se zajímá již od svých 10 let, kdy tvořil první jednoduché programy na Ditaktiku M. Velmi dobře se orientuje v oblasti software a hardware (u osobních počítačů i u serverů). Zaměřuje se na oblast online služeb, cloud computing a jejich využití v praxi. Vystudoval obor BA(Hons) in Business Management na vysoké škole B.I.B.S., a.s. v Brně.
Vše od autora | Jen články a recenze
NAS: Práce s daty a sdílení pro pokročilé

NAS: Práce s daty a sdílení pro pokročilé

Primární funkcí NASu, tedy síťového úložiště dat, je ve většině případů ukládání dat a práce s dokumenty a soubory. Aby bylo možné tuto funkcionalitu využít co nejlépe, připravili jsme článek, který se zabývá pokročilými funkcemi a možnostmi.
8.3.2013, Radan Tuhý32
Poznámky (jedině) v cloudu

Poznámky (jedině) v cloudu

Psaní poznámek je pro většinu lidí běžnou prevencí zapomínání úkolů, nákupních seznamů nebo webových adres. Poznámky v elektronické podobě můžete mít neustále po ruce, tedy v počítači, tabletu, nebo třeba chytrém telefonu.
6.3.2013, Radan Tuhý3
NAS a vlastní multihosting zdarma?

NAS a vlastní multihosting zdarma?

Domácí NAS lze mimo jiné využít jako hosting pro webové stránky, případně i multihosting pro více webů. Na rozdíl od klasického hostingu vás ale nebude stát nic navíc. V dnešním článku se dozvíte, jak na to.
12.2.2013, Radan Tuhý15
Úložiště dat na internetu: k datům odkudkoli

Úložiště dat na internetu: k datům odkudkoli

Stále častěji se hodí přistupovat k datům odkudkoli a z více počítačů, včetně možnosti sdílení a odkazování. Nejjednodušším způsobem, jak toho dosáhnout, je zřídit si některé internetové datové úložiště (cloud). Jak tato úložiště fungují a jaké máme možnosti?
24.1.2013, Radan Tuhý37
Google Apps ve verzi zdarma končí, bude se platit

Google Apps ve verzi zdarma končí, bude se platit

Společnost Google na svém Enterprise Blogu oznámila, že počínaje tímto okamžikem končí...
10.12.2012, Radan Tuhý
K čemu všemu lze využít NAS

K čemu všemu lze využít NAS

Mít doma vlastní NAS je prvním krokem k vlastnímu datovému cloudu. Zařízení toho ale dokáže mnohem více, než by se mohlo na první pohled zdát. Využijte svůj NAS naplno, můžete tím ušetřit za některé další internetové služby.
3.12.2012, Radan Tuhý14
Google Earth: celý svět na dohled

Google Earth: celý svět na dohled

Touha objevovat neznámá místa již není jen výsadou cestovatelů. Google Earth sice nenahradí atmosféru daného místa, ale umožní nám jej virtuálně navštívit v několika minutách. V dnešním článku si představíme Google Earth a povíme si něco o tom, jak funguje.

25.5.2011, Radan Tuhý4
Vše o Google Apps - 2. díl: Doména a konfigurace

Vše o Google Apps - 2. díl: Doména a konfigurace

V pokračování našeho seriálu o Google Apps si povíme, co je potřeba k tomu, aby nám Google Apps na vlastní doméně fungovaly, a to včetně samotné registrace domény a s tím spojené konfigurace DNS u registrátora.
23.2.2011, Radan Tuhý6
Servery do 40 000 Kč

Servery do 40 000 Kč

Pokud je potřeba koupit nový server a je k dispozici pouze omezený rozpočet, výběr konečného produktu se stává o něco obtížnější a složitější. Následující článek je zaměřen na možnosti, které máme s částkou 40 tisíc korun (bez DPH).
10.12.2010, Radan Tuhý37
Vše o Google Apps - 1. díl: Úvod

Vše o Google Apps - 1. díl: Úvod

Co jsou to Google Apps a na jakém principu fungují? Co je to Cloud Computing a co si pod tímto pojmem představit? V následujícím článku naleznete odpovědi na tyto otázky a také úvodní představení Google Apps od společnosti Google.
29.10.2010, Radan Tuhý3