RadecekH

| Svět mobilně
Registrace: 7.8.2018
Komentářů: 126, score 0.1 | Svět mobilně: 3/-1.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 23.7.2019 s hodnocením +8:
Programování je hlavně o logickém myšlení, takže ten, kdo zvládne programovat binárně, zvládne levou zadní i trinární programování a naopak. Navíc v dnešní době už není ve většině případů třeba řešit logiku na úrovni bitů či tritů, ale programujeme ve vyšších jazycích, které nám hardware tak nějak maskují, takže kolikrát vůbec nepotřebujeme řešit, na čem to běží.
Takové echo ­'Hello world.­' bude fungovat tam i tam. Navíc trinární logika má obrovskou výhodu, že binární logika v ní funguje úplně stejně a bez omezení. Ten třetí stav není třeba využívat, stejně jako dneska při většině celočíselných operací nevyužíváme celou 64bitovou šířku současných procesorů.
Neberte to ale tak, že si myslím, že se to prosadí. Nemyslím. Ale nevidím problém v tom, že to bude okrajově existovat.
Komentář z 27.8.2019 s hodnocením +7:
Vaše úvaha je stejná jako všechny vaše úvahy. Nedává smysl. Když je na trhu dostatek šestijader, tak evidentně o ty čiplety s nějakou chybou, zas taková nouze není, tedy nedostatek dvanáctijader nebude způsoben nedostatkem šestijádrových čipletů, ale spíše neodhadnutím poptávky či spíše neodhadnutém poměru, v jakém ta poptávka bude.
Komentář z 1.7.2019 s hodnocením +7:
Viděl jste někdy pálení CDčka? Když skoro před čtvrt stoletím začínaly CD vypalovačky, vypalovalo se jednorychlostně, tedy jedno CDčko trvalo až nějakých 74 minut. Během této doby jakákoliv chybka znamenala navždycky zničené médium. Vypadl proud, kousnul se počítač nebo jen počítač trošku zalagoval ­(což při tehdejší rychlosti nebyl problém­) a médium za pětistovku skončilo v koši.
No a výroba čipů je něco podobného, jen to netrvá 74 minut, ale 10 týdnů.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 21.8.2019 s hodnocením -9:
Při čtení vážně pěkného článku, mě napadalo totéž, co další dva diskutující, tedy, že ekonomická stránka věci zase nevypadá tak úžasně, jak je prezentována.
Ekonomicky skvěle to bude vycházet u těch 64jader. A čím níže člověk zabrousí, tím horší efektivita. 64jádrový procesor na cca 1000 mm2 a prodávaný za 4000+ dolarů je skvělý byznys. 8jádrový procesor s plochou 500+ mm2 prodávaný za 500 dolarů, už tak úžasně nevypadá.
Komentář z 30.6.2019 s hodnocením -8:
Umíte číst? V článku se o tom minulém výpadku píše. A nějak nechápu, z čeho jste vyvodil, že to nemají zálohované. Že byl výpadek proudu totiž vůbec nemusí znamenat, že bylo přerušeno napájení fabriky. Ten proud mohl vyletět jako důsledek nějakého zkratu či jiné závady. A pak vám záložní napájení je jaksi k prdu.
Komentář z 18.8.2018 s hodnocením -6:
Ano. Ty lidi si vybírá on. Jaké si je vybral, takové je má. Ve skutečnosti lže jednoduše proto, že kdyby říkal pravdu, Tesla už dávno zkrachovala, kvůli nedostatku kapitálu.