Radeon HD 6990 na fotografiích

, , aktualita
Přestože vydání Radeonu HD 6990 bylo původně naplánováno na konec roku 2010, společnost AMD ukázala světu vzorek své nové vlakové lodi teprve tento týden v Singapuru. Karta známá pod kódovým označením Antilles, která má nahradit současného...
K oblíbeným
reklama
Přestože vydání Radeonu HD 6990 bylo původně naplánováno na konec roku 2010, společnost AMD ukázala světu vzorek své nové vlakové lodi teprve tento týden v Singapuru. Karta známá pod kódovým označením Antilles, která má nahradit současného krále výkonu Radeon HD 5970, nese dva 40nm čipy Cayman a celkem 4 GB grafické paměti.Jak můžete vidět na fotografiích, nový dvoučipový Radeon nebude žádný drobeček. Uchladit dva grafické čipy může být docela problém, proto je karta vybavena robustním dvouslotovým chladičem. O cirkulaci vzduchu se stará jeden ventilátor umístěný ve středu chladiče. Celkově je chladič karty zpracován velmi podobně jako chladič u konkurenční duální GeForce GTX 295. K efektivnějšímu rozvodu tepla jistě přispěje plíšek přichycený na spodní stranu desky karty.Vyfocený Radeon má pouze 8pinový a 6pinový napájecí PCIe konektor, přesto finální karta může vyžadovat napájení přes dva 8pinové konektory. Představená karta disponuje jedním CrossFireX konektorem, takže nároční uživatelé budou moci do svého systému zapojit rovnou dvě tyto bestie naráz. Na zadní straně Radeonu nalezneme jeden DVI port a celkem čtyři mini DisplayPort výstupy.Radeon HD 6990 má k dispozici celkem 3072 Stream procesorů. S grafickou pamětí komunikuje každý čip přes 256bitové paměťové rozhraní. V obchodech můžeme kartu očekávat na konci tohoto čtvrtletí. Cena zatím nebyla stanovena, ale je celkem pravděpodobné, že se bude pohybovat za hranicí $500 (8850,- Kč).

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Kioxia ukázala test šestibitových NAND Flash a mluví dokonce o osmibitových Kioxia ukázala test šestibitových NAND Flash a mluví dokonce o osmibitových
Společnost Kioxia, bývalá Toshiba Memory, se zahleděla do navyšování počtu bitů ukládaných v buňkách pamětí NAND Flash. Ukázala totiž již verze se šesti bity a mluví dokonce o osmibitových pamětech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD: Zen 4 a RDNA 3 jsou na cestě a dorazí příští rok AMD: Zen 4 a RDNA 3 jsou na cestě a dorazí příští rok
Lisa Su se konečně uvolila sdělit něco málo o tom, co můžeme očekávat v případě budoucích generací procesorů Zen a grafických karet RDNA. Jde konkrétně o Zen 4 a RDNA 3, a to snad včetně procesorů Ryzen příští generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek