www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 480: takt i přes 1,5 GHz s novým nástrojem pro OC

Radeon RX 480: takt i přes 1,5 GHz s novým nástrojem pro OC
, , aktualita
Společnost AMD v minulých dnech naznačila, že nová série Radeonů bude přívětivá pro overclockery a nabídne jim pro přetaktování nové nástroje. Uvádí se, že RX 480 mají snadno dosáhnout taktu přes 1,5 GHz.
K oblíbeným
reklama
AMD tak nabídne nové softwarové nástroje pro přetaktování, které umožní snadno zvyšovat napětí, což je důležité pro dosažení vyšších taktovacích frekvencí. Nové karty Radeon, které přijdou na trh 29. června, tak budeme moci s požehnáním výrobce přetaktovávat, přičemž Radeon RX 480 má běžně dosáhnout frekvence přes 1,5 GHz, přičemž základní takt je 1266 MHz pro jádro. Co se týče pamětí, ty by měly pracovat na efektivních 8 GHz, což už je limit pro technologii GDDR5, takže nelze očekávat, že bychom mohli nějak výrazně zvyšovat jejich propustnost.

AMD uvádí, že Radeony RX 480 se budou prodávat s cenou od 199 USD, což platí pro 4GB verze. To je cena, kterou měly doporučenou při svém příchodu na trh i konkurenční GeForce GTX 960. Když se podíváme na to, za jakou cenu se ty brzy po svém uvedení na trh prodávaly, lze očekávat, že nové Radeony budou stát kolem 6000 Kč.

Očekává se také, že na trh přijdou různé již přetaktované verze karty, jež budou mít nastavené turbo na cca 1,4 GHz, přičemž tyto verze s 8 GB paměti by měly přijít na cca 300 USD. Uživatel se pak může těšit na to, že s využitím nástroje pro nastavení napětí dosáhne se vzduchovým chlazením taktů i přes 1,5 GHz, což by mělo Radeon RX 480 vyhoupnout na úroveň, na níž bude ohrožovat i dnešní R9 Fury X. Pokud to půjde i s kartami za základních 199 USD, tak to nebude vůbec špatné, však Fury X se prodává za doporučených 649 USD a u nás reálně od nějakých 15 tisíc korun s daní.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře