reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon RX 6600 přijde na trh po 13. říjnu, prý jich moc nebude

22.9.2021, Jan Vítek, aktualita
Radeon RX 6600 přijde na trh po 13. říjnu, prý jich moc nebude
AMD si pro méně náročné zákazníky chystá grafickou kartu Radeon RX 6600, která se tak stane dosud nejslabším modelem generace RDNA 2. Nyní se díky uniklým materiálům dozvídáme, kdy přijde na trh. 
Serveru Videocardz se dostaly do rukou materiály týkající se příprav na vypuštění grafické karty Radeon RX 6600, která už sama o sobě není žádné tajemství a už řadu týdnů se čeká jen na to, kdy ji AMD oficiálně představí a nabídne na trhu. 
 
 
Na konci září se tak AMD začne připravovat na to, aby 13. října mohly být zveřejněny podrobné nezávislé recenze nového Radeonu, po čemž (nebo ještě v ten samý den) obvykle brzy následuje vypuštění karet na trh. Můžeme tak očekávat, že Radeon RX 6600 přijde na trh možná už za tři týdny. Jde přitom konkrétně o 15:00 dne 13. října, kdy se budou moci zveřejnit recenze a kdy se také dozvíme cenu, respektive oficiální cenu. AMD se také stále snaží pod embargem držet i specifikace, jenomže ty už nyní také unikly a tentokrát už je opravdu můžeme potvrdit. 
 
 
Radeon RX 6600 dle očekávání nabídne 1792 Stream procesorů ve 28 CU a dále stejnou paměťovou výbavu jako verze XT, čili 8 GB GDDR6 na 128bitové sběrnici a k tomu 32 MB Infinity Cache. Takty tu uvedeny nejsou, ale o ty už tolik nejde a lze očekávat, že GDDR6 i zde budou pracovat na 16 Gb/s, čili poskytnou celkových 256 GB/s. Radeon RX 6600 tak bude stejný jako RX 6600 XT, jen s osekaným GPU bez 4 ze 32 CU. 
 
Ceny pochopitelně příznivé nebudou, na což ukazuje i tato starší zpráva, dle níž už začaly první obchody nabízet model EAGLE od Gigabyte za cca 680 USD. Navíc se objevila i informace, že Radeonů RX 6600 by mohlo být na trhu málo, respektive mnohem méně než RX 6600 XT. A proč? Jednoduše proto, že výtěžnost čipů Navi 23 je velice dobrá, a tak je AMD zcela logicky raději prodá v podobě Navi 23 XT na dražších Radeonech, než aby zbytečně osekávalo zdravá jádra a připravovalo se o zisk.  


reklama