www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6800 XT a benchmarky od AMD v DXR ray tracingu

Radeon RX 6800 XT a benchmarky od AMD v DXR ray tracingu
, , aktualita
AMD Radeon RX 6800 XT se společně se slabší verzí 6800 začne prodávat už dnes a krom dalších informací o (ne)dostupnosti tu máme také výsledky benchmarků od AMD, které se týkají výkonu ve 1440p v DXR ray tracingu. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon RX 6800 XT se bude snažit zaútočit na kartu RTX 3080, přičemž AMD už dříve tyto karty srovnávalo ve svých testech, ale vyhýbalo se přitom ray tracingu. To možná i proto, že ještě nemá připravenou technologii FidelityFX Super Resolution, která přijde jako ekvivalent pro NVIDIA DLSS, ale dalo se tušit, že za tím bude i něco jiného. 
 
Nové Radeony nabízí už hardware pro DXR ray tracing pod DirectX 12 Ultimate, a to jádra Ray Accelerator. Je tu vždy jedno pro každou Compute Unit, čili v Radeonu RX 6800 XT celkově 72. Oproti softwarové implementaci využívající klasické prostředky grafické karty by měl být dle AMD výkon asi desetinásobný.
 
Zdroj: VideoCardz
 
Benchmarky od AMD ukazují na výkon se zapnutým ray tracingem v pěti hrách, a to ve všech případech v rozlišení 1440p a v nejvyšší kvalitě. Jde jednak o Battlefield V se 70 FPS, Call of Duty: Modern Warfare s 95 FPS, Crysis Remastered s 90 FPS, Metro Exodus a 67 FPS a nakonec Shadow of the Tomb Raider a 82 FPS (vše průměrná snímkovací frekvence). 
 
Když se podíváme na testy karty RTX 3080, pak ve stejném rozlišení a kvalitě lze třeba v Metro Exodus počítat s průměrnými 90 FPS, čemuž odpovídá i výkon v Battlefield se 115 FPS, přičemž pro oba tyto výsledky platí, že DLSS bylo vypnuto, čili GeForce zde nebyla ve výhodě.
 
I nyní se tak ukazuje, že výkon nových Radeonů v ray tracingu bude v porovnání s konkurencí slabší a my ještě musíme počkat na to, kdy bude a jak se ukáže FidelityFX Super Resolution. AMD dosud uvedlo jen to, že si máme počkat na další informace. 
 
A co informace o dostupnosti? V posledních hodinách se objevují pouze negativní zprávy. Obchod Microcenter se kvůli omezené nabídce karet rozhodl, že karty nebude nabízet online, takže lidé nedlouho poté začali stanovat před jeho pobočkou. Zástupce obchodu pak uvedl, že zásoby jsou značně omezené, ale na druhou stranu se očekávají další dodávky snad ještě během prvního dne prodeje. Podobně mluví švýcarský prodejce Digitec a je třeba opět zdůraznit, že situace se může značně lišit dle země či trhu. 
 
Prodej oficiálně začne dnes v 15:00, a to výhradně modelů RX 6800 XT a RX 6800 přímo od AMD. Nereferenční verze by měly nastoupit o týden později.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře