www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6800XT: jak vypadá jeho inženýrská verze?

Radeon RX 6800XT: jak vypadá jeho inženýrská verze?
, , aktualita
Na webu se objevila velice pravděpodobně inženýrská verze nového Radeonu, a to konkrétněji modelu Radeon RX 6800XT či případně jiného s Navi 21. Ukazuje se počet paměťových modulů i napájecí konektory. 
K oblíbeným
reklama
AMD nám ukáže nové Radeony už za necelý týden, takže si zatím můžeme ukrátit chvíli tím, že se podíváme na očividný inženýrský vzorek grafické karty. Otázka je pouze ta, o co ve skutečnosti jde a zde lze uvažovat nejspíše o modelu Radeon RX 6800XT v nereferenční verzi od některého z AIB partnerů firmy AMD (Sapphire?). Fotografie se objevila na twitteru v nyní již smazaném příspěvku, takže se můžeme podívat třeba na zdroj na serveru VideoCardz.
 
 
Nakonec je ale jedno, zda jde o Radeon RX 6800XT s čipem Navi 21 XT, anebo je o nějaký slabší Radeon s Navi 21 XL. Neměl by to být ale Navi 21 XTX, neboť ty budou nabízeny nejspíše jen jako referenční modely přímo od AMD. 
 
 
Samotné GPU na kartě je bohužel překryté šedým čtvercem, ale můžeme jasně vidět osm pozic pro paměti, což ukazuje na 256bitové rozhraní (pokud tedy dalších osm není na zadní straně karty). A také tu máme alespoň dva 8pinové napájecí konektory pro 300 W + 75 W ze slotu PCIe. VRM mají na sobě vysoké hliníkové pasivy a dle fotky by mělo jít celkem o 16 fází. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord
Paměti DDR4 se nám tak poprvé dostaly nad hranici 7000 MHz, i když jde pochopitelně jen o efektivní takt, čili ten fyzický "jen" mírně překročil 3500 MHz. Povedlo se to díky pamětem Crucial Ballistix Max. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel opět testuje a útočí na výkon AMD: Tiger Lake vs. Renoir Intel opět testuje a útočí na výkon AMD: Tiger Lake vs. Renoir
Intel se opět jednou podělil s výsledky vlastních testů, v nichž srovnává výkony svých procesorů s procesory firmy AMD a tentokrát jde o to, že dle výsledků má v případě provozu notebooků s Ryzeny na baterie povážlivě klesat výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů