www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon Software Crimson: nové ovladače jsou tu

Radeon Software Crimson: nové ovladače jsou tu
, , aktualita
Společnost AMD slíbila, že 24. listopadu vypustí do světa nové ovladače Radeon Software Crimson Edition. Svůj slib splnila, a tak si dnes můžete tyto ovladače grafických karet a APU s čipy Radeon sami vyzkoušet.
K oblíbeným
reklama
Dnešním dnem se tedy ovladače Catalyst stávají minulostí a nastupuje za ne Radeon Software přicházející v úvodní Crimson Edition. Uživatelé se mohou těšit na přepracované uživatelské rozhraní a také nové možnosti nastavení.

Společnost AMD také slibuje, že bude nyní vydávat šest WQHL ovladačů ročně prokládaných různými betaverzemi. Nové ovladače, respektive jejich ovládací centrum, má startovat téměř okamžitě na rozdíl od pomalého Catalyst Control Center s poněkud zastaralým prostředím. GUI v Radeon Software vypadá jednodušeji a nenabízí tolik záložek.

Radeon Software: Crimson Edition představuje také nové možnosti pro správu napájení, což se týká karet R9 380 a série Fury. To slibuje výraznou úsporu energie týkající se třeba sledování videa ve vysokém rozlišení (včetně online streamů), a to konkrétně 20 W u výkonnějších karet. Ve starých hrách pro DirectX 9 také lze využít Frame Rate Target Control (FRTC), čili funkci pro omezení maximálních FPS, aby karta nebyla zbytečně vytížena. U nenáročných her tak lze ušetřit i více než 100 W energie, což je samozřejmě opět případ výkonných karet jako Fury X. Potěšeni by měli být také majitelé více karet zapojených v CrossFire, jimž ovladače Crimson slibují plynulejší hraní.

Čili nový Radeon Software není pouze o novém uživatelském prostředí a představuje také nové funkce a vyšší výkon. To si ale musí vyzkoušet každý sám.

Zdroj: AMD
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková