www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon Software Crimson: nové ovladače jsou tu

Radeon Software Crimson: nové ovladače jsou tu
, , aktualita
Společnost AMD slíbila, že 24. listopadu vypustí do světa nové ovladače Radeon Software Crimson Edition. Svůj slib splnila, a tak si dnes můžete tyto ovladače grafických karet a APU s čipy Radeon sami vyzkoušet.
K oblíbeným
reklama
Dnešním dnem se tedy ovladače Catalyst stávají minulostí a nastupuje za ne Radeon Software přicházející v úvodní Crimson Edition. Uživatelé se mohou těšit na přepracované uživatelské rozhraní a také nové možnosti nastavení.

Společnost AMD také slibuje, že bude nyní vydávat šest WQHL ovladačů ročně prokládaných různými betaverzemi. Nové ovladače, respektive jejich ovládací centrum, má startovat téměř okamžitě na rozdíl od pomalého Catalyst Control Center s poněkud zastaralým prostředím. GUI v Radeon Software vypadá jednodušeji a nenabízí tolik záložek.

Radeon Software: Crimson Edition představuje také nové možnosti pro správu napájení, což se týká karet R9 380 a série Fury. To slibuje výraznou úsporu energie týkající se třeba sledování videa ve vysokém rozlišení (včetně online streamů), a to konkrétně 20 W u výkonnějších karet. Ve starých hrách pro DirectX 9 také lze využít Frame Rate Target Control (FRTC), čili funkci pro omezení maximálních FPS, aby karta nebyla zbytečně vytížena. U nenáročných her tak lze ušetřit i více než 100 W energie, což je samozřejmě opět případ výkonných karet jako Fury X. Potěšeni by měli být také majitelé více karet zapojených v CrossFire, jimž ovladače Crimson slibují plynulejší hraní.

Čili nový Radeon Software není pouze o novém uživatelském prostředí a představuje také nové funkce a vyšší výkon. To si ale musí vyzkoušet každý sám.

Zdroj: AMD
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář