reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Radeon X1800 může adresovat až 1GB paměti

, , aktualita
Radeon X1800 může adresovat až 1GB paměti
Nová řada grafických karet ATi Radeon X1800 výkonem zprvu neohromila tak jak se čekalo. Výkon v DirectX byl srovnatelný s GeForce 7 a v OpenGL to nebyla žádná sláva. Jenže vyšel opravný patch, dá-li se to tak nazvat, a najednou je ATi králem...
Radeon X1800 může adresovat až 1GB paměti
Nová řada grafických karet ATi Radeon X1800 výkonem zprvu neohromila tak jak se čekalo. Výkon v DirectX byl srovnatelný s GeForce 7 a v OpenGL to nebyla žádná sláva. Jenže vyšel opravný patch, dá-li se to tak nazvat, a najednou je ATi králem OpenGL a už se dá říct, že ATi má nejvýkonnější karty na trhu.Jenže to pravé má teprve ještě přijít. Jak je známo, Radeony X1x00 jsou vybaveny kruhovou paměťovou sběrnicí a nyní jsou osazovány maximálně GDDR3 čipy na frekvenci 1500MHz (1,2ns čipy, teoreticky by měly zvládnout 1667MHz). Jenže nové Radeony narozdíl od nVidie podporují i připravované paměti GDDR4, kterých vzorky již pracují na 2,5GHz a připravují se i na 2,8GHz. Zde bude mít ATi do příchodu nVidie G80 hodně navrch.

Dalším pozitivem pro Radeony je schopnost adresovat až 1GB = 1024MB grafické paměti, GeForce 7 končí u 512MB. Opět, až G80 by měla umět adresovat také 1GB. Zde je ovšem dobré podotknout, že 1GB paměti pořádně ani nelze využít, když teprve dnes začínají grafické karty těžit z nárůstu z 256MB na 512MB grafické paměti. Jak bylo pěkně poznamenáno, ATi uvede 1GB karty ne proto, že byste je potřebovali, ale protože je uvést může. A mít na trhu nejvýkonnější řešení, to se počítá.

Zdroj: www.theinquirer.net
reklama
reklama
reklama