Rádi byste si vyzkoušeli Half-Life: Alyx, ale nemáte VR? Modifikace to umožní

Rádi byste si vyzkoušeli Half-Life: Alyx, ale nemáte VR? Modifikace to umožní
, , aktualita
Společnosti Valve se povedlo zvednout velkou vlnu nadšení, když ohlásila další díl své zbožňované série Half-Life, ovšem zároveň s tím dokázala nakrknout možná ještě větší počet lidí, když se ukázalo, že Alyx bude pouze pro VR headset. 
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Valve jde o celkem pochopitelný krok. Ona sama loni vyslala na trh svůj VR headset Index a jako majitel nejznámější herní platformy pro PC má přirozený zájem na tom, aby se hraní s VR na Steamu začalo už rozšiřovat namísto dosavadního paběrkování. To bude znamenat i postupně rostoucí počet VR titulů, a tedy i další příležitost k výdělku jak z prodeje těchto her, tak i z prodeje samotných headsetů. 
 
 
K tomu ale Valve potřebovalo nějakého trojského koně, který by VR hraní v co nejkratším čase vnutil co největšímu počtu hráčů a firma si logicky zvolila sérii Half-Life, o jejíž pokračování hráči žadonili dlouhé roky. Staré tituly Half-Life přitom dnes pamatují už lidé, kteří jsou dávno v produktivním věku a právě od takových lze očekávat, že budou mít volné finance na koupi VR headsetu a PC s potřebným výkonem, i když stejně tak mohli pochopitelně o hraní už zcela ztratit zájem.
 
A pak je tu další skupina, která sice byla na pokračování Half-Life také natěšena, ale rozhodně ne natolik, aby byla ochotna utrácet za VR headset. Právě tito hráči by mohli ocenit novou modifikaci "Pancake FPS Starter Kit" (PFSK), která nám umožní hrát Half-Life: Alyx i s monitorem, klávesnicí a myší. 
 
 
Přiložené video ukazuje, jak takové hraní probíhá a na první pohled je zřejmé, že postava skutečně je ovládána pomocí klávesnice a myši. Tvůrci ale na GitHubu zdůrazňují, že tato modifikace není přímo určena k tomu, abychom s ní Half-Life: Alyx opravdu hráli a abychom si nestěžovali, když se nám cokoliv nebude zamlouvat, či když něco prostě nebude fungovat. 
 
Modifikace PFSK byla dle popisu vytvořena jako základ pro add-ony pro Source 2 Engine nepodporující VR. Využívá zbraně z Half-Life 2: MMod a už jen vzhledem k tomu nelze mluvit opravdu o hraní Alyx, ale právě spíše jen o možnosti si tuto hru vyzkoušet i bez VR. Ale uvidíme, třeba bude tato úprava časem dotvořena v opravdu důstojnou non-VR verzi hry.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu
Sociální síť Twitter zažila obrovský hack, díky kterému se útočníkům povedlo napadnout verifikované účty mnoha známých osobností. Jejich jménem spustili velký kryptoměnový scam, který měl z lidí podvodně vylákat peníze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu
Nejnovější záplata pro kernel Linuxu ukazuje na zajímavý problém nejnovějších procesorů Intel Xeon založených na generaci Ice Lake. Ty mají teprve dorazit na trh a nyní se o nich dozvídáme, že mají problémy s probouzením se k vysokým taktům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu
Kobalt je velmi drahý prvek, který je jedním z důvodů, proč jsou lithiové akumulátory stále pořád drahé. Na The University of Texas v Austinu se podařilo vyvinou takové, které kobalt úplně eliminovaly.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel si na září pro nás chystá "něco velkého" Intel si na září pro nás chystá "něco velkého"
Intel vypustil do světa pozvánky na jistou událost, která proběhne na začátku září a slibuje, že se s námi podělí o něco velkého. Můžeme se tak jen dohadovat o tom, co to bude, takže to zkusme.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft Velocity Architecture: recept na rychlejší Xbox a snad i budoucí PC Microsoft Velocity Architecture: recept na rychlejší Xbox a snad i budoucí PC
Microsoft se rozpovídal o paměťovém systému své nové konzole či konzolí Xbox Series X a o tom, jakým způsobem bude schopen využít rychlý přístup k datům. To je ostatně i trumf konkurenční Sony PlayStation 5.
Dnes, aktualita, Jan Vítek