www.svethardware.cz
>
>

Rádio Pandora zaplatí RIAA 90 milionů dolarů za skladby před rokem 1972

Rádio Pandora zaplatí RIAA 90 milionů dolarů za skladby před rokem 1972
, , aktualita
Protože skladby starší než z roku 1972 v USA spadají pod jinou strukturu autorských práv než ty novější, zaplatí internetové rádio Pandora 90 milionů dolarů asociaci RIAA za neoprávněné pouštění těchto skladeb.
K oblíbeným
reklama
Podle amerických autorských zákonů spadají hudební skladby z února 1972 a novější pod federální ochranu. Toto se ale netýká skladeb před tímto datem, které mohou být ošetřeny autorskými právy jednotlivých států USA (týká se to např. státu New York nebo Kalifornie). A to se právě vymstilo oblíbenému internetovému rádiu Pandora. Zatímco nové skladby mělo ošetřeno správně, objevilo se několik žalob na neoprávněné přehrávání starších písní. Nakonec se do toho vložila celá RIAA, načež výsledkem je dohoda o platbě 90 milionů dolarů, které si rozdělí společnosti ABKCO Music & Records, Capitol Records, Sony Music Entertainment, UMG Recordings a Warner Music Group.


Pandora


Tento poplatek zahrnuje zpětně licenční poplatky za staré skladby a zároveň pořizuje jejich licenci do konce roku 2016. Do té doby by si Pandora měla zajistit nové licence pro tyto skladby, aby je mohla hrát i nadále. Připomeňme, že RIAA vyhrála už jeden podobný spor se satelitním rádiem SiriusXM, kdy byl poplatek ještě mnohem vyšší, 210 milionů dolarů. Ten ale zahrnuje licenci až do roku 2022.

Zdroj: arstechnica.com, ibtimes.com, pandora.com
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů