www.svethardware.cz
>
>

Rádio Pandora zaplatí RIAA 90 milionů dolarů za skladby před rokem 1972

Rádio Pandora zaplatí RIAA 90 milionů dolarů za skladby před rokem 1972
, , aktualita
Protože skladby starší než z roku 1972 v USA spadají pod jinou strukturu autorských práv než ty novější, zaplatí internetové rádio Pandora 90 milionů dolarů asociaci RIAA za neoprávněné pouštění těchto skladeb.
K oblíbeným
reklama
Podle amerických autorských zákonů spadají hudební skladby z února 1972 a novější pod federální ochranu. Toto se ale netýká skladeb před tímto datem, které mohou být ošetřeny autorskými právy jednotlivých států USA (týká se to např. státu New York nebo Kalifornie). A to se právě vymstilo oblíbenému internetovému rádiu Pandora. Zatímco nové skladby mělo ošetřeno správně, objevilo se několik žalob na neoprávněné přehrávání starších písní. Nakonec se do toho vložila celá RIAA, načež výsledkem je dohoda o platbě 90 milionů dolarů, které si rozdělí společnosti ABKCO Music & Records, Capitol Records, Sony Music Entertainment, UMG Recordings a Warner Music Group.


Pandora


Tento poplatek zahrnuje zpětně licenční poplatky za staré skladby a zároveň pořizuje jejich licenci do konce roku 2016. Do té doby by si Pandora měla zajistit nové licence pro tyto skladby, aby je mohla hrát i nadále. Připomeňme, že RIAA vyhrála už jeden podobný spor se satelitním rádiem SiriusXM, kdy byl poplatek ještě mnohem vyšší, 210 milionů dolarů. Ten ale zahrnuje licenci až do roku 2022.

Zdroj: arstechnica.com, ibtimes.com, pandora.com
reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře