
Už z pohledu na potřebné věci je ale zřejmé, že Rail Gun bude podstatně složitější systém než Freetrack. Autoři projektu si dali za cíl vybrat od veřejnosti 100.000 dolarů a nyní akorát překročili čtvrtinu cílové částky a zbývá ještě 21 dní, takže ještě není jasné, zda bude financování projektu úspěšné.

Cílem Rail Gun je dát nám větší požitek při hraní her, a to prostě tím, že budeme moci ve hře pomocí airsoftové či jiné zbraně mířit. To nejlépe ukáže následující gifová animace, z níž je také zřejmá jedna nevýhoda. Těžko se totiž budeme moci lépe vžít do hry, když svou replikou zbraně budeme divoce máchat a při zaměření nepřítele ve hře budeme touto zbraní mířit někam mimo monitor. Pak nám nepomůže ani celý vojenský mundůr s taktickou helmou a plnou polní. Ovšem systém by měl fungovat také s headsetem Oculus Rift a v takovém případě bychom měli reálně mířit opravdu tam, kam budeme střílet i ve hře.

Pro připevnění systému na zbraň potřebujeme, aby ta byla vybavena potřebným railem, přes nějž se připojuje i jiné příslušenství jako třeba laserový zaměřovač, atp. Systém je krom Windows a systému Oculus Rift kompatibilní také s Xbox One, Xbox 360, PS3 a PS4. Umožní snímání pomocí technologie FR (Fast Rotation) v rozsahu 180°, přičemž se plánuje i plných 360°. Je ale jasné, že při hraní před monitorem či televizorem je nutné, aby stejně jako v systému Freetrack byl pohyb ve hře prudší, neboť nelze udělat čelem vzad ve hře i v realitě a ztratit obrazovku z očí.
Pomocí ovladačů budeme moci střílet, takže tu je jednotka čistě se spouštěmi a pak tu budou i různá další tlačítka pro změnu zbraně nebo změnu na pohled skrz mířidla. Systém dokáže pracovat s mnoha tituly, v nichž si lze ovládání dobře nakonfigurovat, takže nebude problém jej využít v sérii Call of Duty, Counter Strike, Battlefield či ve hrách Destiny a Star Wars: Battlefront. Pokud máte zájem, pak se můžete zasloužit o spolufinancování projektu Rail Gun a za 165 USD si rezervovat jeden z prvních hotových kitů.
Zdroj: Kickstarter