www.svethardware.cz
>
>
>

Rambus vyvinul kontroler pro HBM2E až na 3,2 Gb/s

Rambus vyvinul kontroler pro HBM2E až na 3,2 Gb/s
, , aktualita
Pro firmy lačnící po vysoké propustnosti pamětí HBM2E si společnost Rambus připravila vhodný kontroler a také fyzické rozhraní. Podporováno je 1024bitové rozhraní pro paměti s propustností 3,2 Gb/s na pin. 
K oblíbeným
reklama
Nelze očekávat, že by služeb firmy Rambus využili všichni, a to zvláště ně takové firmy, které paměti typu HBM už běžně používají. Pokud ovšem některá vyvíjí třeba vlastní ASIC a potřebuje pro své řešení vysokou paměťovou propustnost, může sáhnout po novém standardu HBM2E a pak si i licencovat kontroler a fyzickou vrstvu od společnosti Rambus, než aby je sama vyvíjela. 
 
 
Máme tu klasické provedení, čili napojení pamětí HBM přes 1024bitové rozhraní (v případě jednoho paměťového pouzdra) prostřednictvím křemíkového interposeru sedícího na substrátové destičce. 
 
Jde zde konkrétně o moderní HBM2E podporující až 12vrstvé (12-Hi) paměti teoreticky pro až 24 GB paměti (8kanálů po 24 Gb). Maximální propustnost na pin čilí 3,2 Gb/s, takže si snadno spočítáme, že na 1024bitovém rozhraní to činí celkových 409,6 GB/s. To vše umožní nový kontroler nabízený firmou Rambus, přičemž na 1024bitovém rozhraní to pochopitelně nekončí. To běžně dosahuje až čtyřnásobku, a tedy 4096bitového rozhraní a pochopitelně je možné jít i dál, ostatně TSMC již ukázalo prototyp zařízení vyrobeného pomocí CoWoS, které obsahuje celých osm pamětí HBM. Kdyby tak šlo o 3,2Gb/s HBM2E, výsledná propustnost by dosáhla 3277 GB/s. 
 
 
Rambus svým potenciálním zákazníkům slibuje vše potřebné k integraci technologie do jejich návrhů čipů, a to včetně podrobných informací o kontroleru nutných k jeho adaptaci na konkrétní výrobní proces. A pokud snad nějaká společnost nebude mít zájem se s integrací rozhraní pro HBM2 obtěžovat, může si i pro tento úkol najmout inženýry firmy Rambus.
 
 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře