www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry Pi dostaly oficiální skříňku

Raspberry Pi dostaly oficiální skříňku
, , aktualita
První mikropočítač Raspberry Pi byl představen již před třemi lety a nedlouho poté se pro něj objevila řada malých skříněk od různých výrobců. Teprve nyní ale přichází skříně přímo od nadace Raspberry Pi.
K oblíbeným
reklama
Tyto skříňky tak mohou nést logo Raspberry Pi a na trhu byly očekávány již před řadou měsíců. Nadace si uvědomovala, že musí jít o produkty, které budou cenově dostupné, ale zároveň nabídnou dobrou kvalitu a design. Trvalo to tedy, ale nakonec jsou oficiální skříňky tady, a to v jedné finální verzi. Tu můžete na následujícím obrázku vidět vedle dvou dalších modelů, o nichž se také uvažovalo.

Návrh všech tří má na svědomí Kinneir Dufort, který dostal od nadace Raspberry Pi příslušnou podporu. Jeho cílem prý bylo to, aby se skříňka stala přidanou hodnotou, která celý produkt vylepší a také aby v žádném případě nepřekážela při zapojování všemožných konektorů.

Znamená to, že vrchní kryt i boky (zkrátka bílé části) jsou odnímatelné a pak je tu i prostor k dalším úpravám. Některé části jsou tak zeslabeny, abychom je mohli snadněji odlomit či provrtat, a přizpůsobit si tak obal počítače svým potřebám.

Po sejmutí vrchního panelu se také najde místo pro modul Unicorn HAT s polem světelných diod, jak ukazuje fotografie dole.

Skříňky budou vyráběny, jak jinak, ve Velké Británii, a to v Dudley firmou T-Zero pomocí injekčního vstřikování do forem. Raspberry Pi slibuje vysokou kvalitu a prodávat je bude sama nadace za 6 liber.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek