Raspberry Pi s Radeonem i jiné konfigurace nabídne deska Alftel Seaberry

Raspberry Pi s Radeonem i jiné konfigurace nabídne deska Alftel Seaberry
, , aktualita
Raspberry Pi Compute Module 4 z minulého roku podnítil vznik řady nových produktů, mezi něž patří také Mini-ITX základní deska Alftel Seaberry. Ta díky svým I/O schopnostem umožní napojit i výkonný desktopový Radeon RX 6000. 
K oblíbeným
reklama
Alftel Seaberry je neobyčejně vypadající deska obyčejného formátu Mini-ITX, díky čemuž máme výhodu v možnost instalovat ji do standardních skříní, které ani nemusejí mít prostor pro vlastní zdroj, ostatně samotná deska je napájena z externího adaptéru a sama pak zajistí napájení SATA disků či jiných zařízení. 
 
 
Pokud ale do jejích PCIe x16 nacpeme rovnou desktopový Radeon, už se pochopitelně neobejdeme bez výkonnějšího zdroje, který napojíme na přídavné PCIe napájecí konektory této karty. Je ale třeba myslet i na to, že tento slot ve skutečnosti využívá pouze jednu linku, ale to pochopitelně nebude jediné výkonnostní omezení počítače, který spoléhá na instalaci Compute Module 4.
 
 
Co se týče dalších možností, máme tu na okraj desky vyvedenu další jednu linku PCIe, k tomu na desce čtyři mini PCIe sloty, čtyři M.2 E-key sloty a jeden M.2 M-key pro NVMe SSD. To nehledě na USB porty, dva Ethernetové porty a také slot pro paměťovou kartu v pozici zadních I/O. 
 
To je všechno sice hezké, ale cena desky Seaberry se nám bude líbit už mnohem méně. Sama totiž přijde na 435 dolarů, za čímž ovšem stojí vysoké ceny některých použitých komponent a jde především o PCIe přepínač Broadcom PEX861, který sám přijde na 125 dolarů. Ostatně nejde o běžný produkt, takže zákazníci nemohou počítat s tím, že za něj zaplatí stejně jako za low-endovou desku pro procesor x86. Více na blogu Jeffa Geerlinga


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů