www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raytracing v reálném čase od PowerVR ještě letos?

Raytracing v reálném čase od PowerVR ještě letos?
, , aktualita
Značka PowerVR na sebe ve světě grafických karet pro PC naposledy upozornila řadou Kyro v době, kdy byly aktuální karty NVIDIA GeForce 3 a Radeon 8500, a to je již pěkná řádka let. Nyní můžeme znát PowerVR spíše jako výrobce grafických čipů...
K oblíbeným
reklama
Značka PowerVR na sebe ve světě grafických karet pro PC naposledy upozornila řadou Kyro v době, kdy byly aktuální karty NVIDIA GeForce 3 a Radeon 8500, a to je již pěkná řádka let. Nyní můžeme znát PowerVR spíše jako výrobce grafických čipů integrovaných do SoC ARM určených pro chytré telefony a tablety, což jí jde opravdu dobře.




Zdroj: Wikipedia


Firma stojící za značkou PowerVR, čili Imagination Technologies, však chystá návrat, ovšem ne zrovna na stejný trh. Chystá totiž kartu pro rozhraní PCI Express vybavenou čipem typu GPGPU (General Purpose GPU) určenou pro pracovní stanice, kterou chce nabízet firmám, jež ocení její schopnosti vykreslovat scény pomocí raytracingu, a to v reálném čase.

Imagination Technologies mimochodem v minulém roce získala firmu Caustic Graphics, která pracovala na tom samém a přišla s funkčním čipem. Bezpochyby tak firma Imagination použila získané technologie, a tak by se měly ještě letos objevit na trhu jejich karty s GPGPU (konkurence pro NVIDIA Tesla či AMD FireStream), k nimž bude distribuován příslušný SDK OpenRL Brazil 3.0 (API pro raytracing). Ukázku raytracingu v reálném čase v podání Imagination můžete vidět třeba zde.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková