www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer má vlastní mechanická tlačítka pro klávesnice

Razer má vlastní mechanická tlačítka pro klávesnice
, , aktualita
Když se podíváme na dnešní nabídku mechanických klávesnic od známých výrobců periferií pro PC, jsou vidět v podstatě jen samé modely s tlačítky Cherry MX. Razer si však připravil vlastní Mechanical Switch.
K oblíbeným
reklama
Není vůbec divu, že nová tlačítka Razer Mechanical Switch jsou určena pro herní modely klávesnic a firma se chlubí tím, že jde o tlačítka vyvinutá a vyrobená právě pro hráče, což Cherry MX nejsou. Otázkou je, zda to vůbec bude bude mít nějaký reálný dopad.

- klikněte pro zvětšení -


Když se podíváme na průřez tlačítky Razer Green Switch a Razer Orange Switch, ty vypadají velmi podobně. Rozdíl je v tom, že Green bude mít svůj zelený sloupek rozdělen na dvě části podobně jako Cherry MX Blue. Má tak poskytnout dobrou hmatovou odezvu, zatímco oranžové tlačítko má být zase tiché.
Cherry MX Blue a Brown


Otázkou je, jak má firma Cherry MX vyřešeno patentování, protože mechanismy od Razeru jsou velmi podobné těm v tlačítcích Cherry MX Blue a Brown. Ve skutečnosti to vypadá, že se změnily jen proporce. Ale to ponechme na samotných společnostech.


A čím se tedy Razer chlubí? Uvádí jednak delší životnost svých tlačítek, tedy větší počet stisků a pak už hraje jen na to, že jeho Green a Orange reagují rychleji, respektive nevyžadují tak hluboký stisk jako "standardní mechanická tlačítka", přičemž je celkem jasné, s čím Razer srovnává. Pak se ještě odvolává na přední profesionální hráče, kteří jeho klávesnice již testovali, a také velmi kvalitní výrobní proces, na nějž dohlížejí jeho experti. My to ale můžeme shrnout prostě tak, že Razer má vlastní obdobu tlačítek Cherry MX.


Ty se v prvé řadě uplatní v klávesnici Razer BlackWidow Ultimate, která byla poprvé představena již v roce 2010 a nyní přichází v nové verzi s tlačítky Razer. Firma také uvádí, že je připravena je distribuovat také ostatním výrobcům klávesnic, ovšem ještě dříve je najdeme v modelech Razer BlackWidow Ultimate Stealth, BlackWidow Stealth a BlackWidow Tournament Stealth Edition.

Zdroj: TZ Razer
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů