www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer má vlastní mechanická tlačítka pro klávesnice

Razer má vlastní mechanická tlačítka pro klávesnice
, , aktualita
Když se podíváme na dnešní nabídku mechanických klávesnic od známých výrobců periferií pro PC, jsou vidět v podstatě jen samé modely s tlačítky Cherry MX. Razer si však připravil vlastní Mechanical Switch.
K oblíbeným
reklama
Není vůbec divu, že nová tlačítka Razer Mechanical Switch jsou určena pro herní modely klávesnic a firma se chlubí tím, že jde o tlačítka vyvinutá a vyrobená právě pro hráče, což Cherry MX nejsou. Otázkou je, zda to vůbec bude bude mít nějaký reálný dopad.

- klikněte pro zvětšení -


Když se podíváme na průřez tlačítky Razer Green Switch a Razer Orange Switch, ty vypadají velmi podobně. Rozdíl je v tom, že Green bude mít svůj zelený sloupek rozdělen na dvě části podobně jako Cherry MX Blue. Má tak poskytnout dobrou hmatovou odezvu, zatímco oranžové tlačítko má být zase tiché.
Cherry MX Blue a Brown


Otázkou je, jak má firma Cherry MX vyřešeno patentování, protože mechanismy od Razeru jsou velmi podobné těm v tlačítcích Cherry MX Blue a Brown. Ve skutečnosti to vypadá, že se změnily jen proporce. Ale to ponechme na samotných společnostech.


A čím se tedy Razer chlubí? Uvádí jednak delší životnost svých tlačítek, tedy větší počet stisků a pak už hraje jen na to, že jeho Green a Orange reagují rychleji, respektive nevyžadují tak hluboký stisk jako "standardní mechanická tlačítka", přičemž je celkem jasné, s čím Razer srovnává. Pak se ještě odvolává na přední profesionální hráče, kteří jeho klávesnice již testovali, a také velmi kvalitní výrobní proces, na nějž dohlížejí jeho experti. My to ale můžeme shrnout prostě tak, že Razer má vlastní obdobu tlačítek Cherry MX.


Ty se v prvé řadě uplatní v klávesnici Razer BlackWidow Ultimate, která byla poprvé představena již v roce 2010 a nyní přichází v nové verzi s tlačítky Razer. Firma také uvádí, že je připravena je distribuovat také ostatním výrobcům klávesnic, ovšem ještě dříve je najdeme v modelech Razer BlackWidow Ultimate Stealth, BlackWidow Stealth a BlackWidow Tournament Stealth Edition.

Zdroj: TZ Razer
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů